La Liga. Real Sociedad - Real Madryt. Sergio Ramos pobił rekord. Nieco później doznał urazu i opuścił boisko

W niedzielnym meczu Real Sociedad - Real Madryt (1:2) Sergio Ramos zdobył trafienie, które pozwoliło mu pobić jeden z rekordów. Kapitan "Królewskich" został najbardziej bramkostrzelnym obrońcą w historii La Ligi.

Mateusz Domański
Sergio Ramos Getty Images / Juan Herrero / Na zdjęciu: Sergio Ramos
Real Sociedad mocno postawił się Realowi Madryt. "Królewscy" wynik niedzielnego spotkania otworzyli dopiero w 50. minucie. Właśnie wówczas na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos. Bramkę zdobył z rzutu karnego.

To jego 68. trafienie w Primera Division. Dzięki temu wynikowi pobił jeden z rekordów. Został najbardziej bramkostrzelnym obrońcą w historii najwyższej hiszpańskiej klasy rozgrywkowej - podaje marca.com.

Co prawda lepszy wynik uzyskał Fernando Hierro (105 bramek) i to on oficjalnie dzierży ten status, ale część z goli zdobył w trakcie meczów, w których występował na pozycji pomocnika.

Dziesięć minut po tym ważnym golu opuścił boisko ze względu na problemy zdrowotne. Portal marca.com pisze o kontuzji kolana po zderzeniu z Alexandrem Isakiem. Ramosa zastąpił Eder Militao.

Real Madryt wygrał w San Sebastian 2:1. Oprócz Ramosa, trafienie dla przyjezdnych wywalczył w 70. minucie Karim Benzema. Po stronie gospodarzy bramkę zdobył natomiast Mikel Merino. On wprowadził piłkę do siatki w 83. minucie niedzielnego spotkania.

"Królewscy" mają na swym koncie 65 punktów i zajmują fotel lidera hiszpańskiej La Ligi. Tyle samo "oczek" ma FC Barcelona. Gorszy bilans sprawił jednak, że "Duma Katalonii" jest druga w tabeli.