Serie A. Juventus - Lecce. W samo okienko. Zobacz, jak Paulo Dybala otworzył wynik meczu (wideo)

Juventus Turyn gładko pokonał US Lecce 4:0 w piątkowym meczu Serie A. Ozdobą spotkania było trafienie Paulo Dybali. Argentyńczyk przymierzył zza pola karnego i trafił w samo okienko.

Mateusz Kozanecki
radość piłkarzy Juventusu po golu Paulo Dybali PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: radość piłkarzy Juventusu po golu Paulo Dybali
Do przerwy w Turynie utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron gospodarze doszli do głosu i rozpoczęli strzeleckie popisy.

W 53. minucie Paulo Dybala otrzymał podanie od Cristiano Ronaldo, następnie przymierzył zza pola karnego i z lewej nogi trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Gabriela.

Ostatecznie podopieczni trenera Maurizio Sarriego zwyciężyli 4:0. Bramki zdobyli jeszcze Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain i Matthijs de Ligt.

US Lecce znalazło się nad przepaścią - drużyna ma w dorobku 25 punktów, tyle samo co zajmująca 17. miejsce Genoa CFC, przy czym zespół ten rozegrał o jeden mecz mniej. Juventus z kolei umocnił się na pozycji lidera.

Aleksander Kwaśniewski wspomina MŚ 2002. "Górniak wyglądała cudownie", "Hajto symbolem bezradności"