KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dariusz Tuzimek: Zbigniew Boniek rzucił "złotą myśl". Internauci byli bezlitośni [OPINIA]

Jeśli Zbigniew Boniek chciał pomóc w kampanii Rafałowi Trzaskowskiemu, to zrobił mu niedźwiedzią przysługę, dał pocałunek śmierci. A może chciał przebiegle wesprzeć Andrzeja Dudę w walce z "ostrym cieniem mgły".

Dariusz Tuzimek
Dariusz Tuzimek
Zbigniew Boniek Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Nikt tak spektakularnie nie podkłada się na Twitterze jak Zbigniew Boniek. Prezes PZPN publikował na swoim koncie już takie wpisy, za które musiał przepraszać, a niektóre nawet usuwać. "Zibi" pisał m.in. o tym, że ktoś z twarzy niezbyt mądrze wygląda, naśmiewał się z nazwiska jednego z dziennikarzy, byłej rzeczniczce Ekstraklasy odparował, że jemu do dyskusji o piłce baba niepotrzebna. O potworkach gramatycznych i ortograficznych prezesa wystarczy wspomnieć choćby te: "Ukraińczycy" albo "nie trzepiajmy się", co miało być prośbą o to, żeby się nie czepiać.

Nie zamierzam się tu pastwić nad Bońkiem, bo przykładów wpadek było wiele, a wiele z nich takich, że w środowisku piłkarskim żartowano nawet, że skoro nikt nie próbuje prezesa chronić przed samym sobą, to widocznie szef komunikacji PZPN zatrzasnął się w toalecie.

Boniek, i to trzeba mu przyznać, sam pisze swoje tweety. To na pewno plus, bo jest autentyczny, ale wcale nie jetem przekonany, że to dobrze.

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Nieodpowiedzialne zachowanie kibiców Legii. Minister Szumowski zabrał głos

Bo Boniek nie ogranicza się niestety do komentowania jedynie futbolu. Czuje się silny także na innych polach i chętnie dzieli się z czytelnikami swoimi poglądami na - ogólnie mówiąc - otaczającą nas rzeczywistość. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że są to przemyślenia na poziomie małego Dyzia.

We wtorek Boniek uraczył nas "złotą myślą" po wyborach: "Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska".

Jak łatwo się domyślić, od razu dostał od twitterowiczów kilka "bomb" w szczękę. I to nie tylko od ludzi ze wsi, nie tylko od emerytów i ludzi z wykształceniem podstawowym. Po prostu od ludzi, którzy rozumieją, czym jest demokracja i powiedzmy szczerze, nie jest to wcale jakaś wiedza tajemna albo skomplikowana. A jednak prezesowi PZPN udało się tego nie pojąć.

Musiał więc Boniek przeczytać wiele przykrych rzeczy na swój temat i na głębokość własnych przemyśleń. Było więc i o tym, jakim jest politykiem, jakim był trenerem, ale także o pogardzie, dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych. I oczywiście o słomie wychodzącej prezesowi z butów. Ktoś przypomniał Bońkowi, że głos tych ludzi ma taką samą wartość jak głos prezesa PZPN. A użytkownik twittera Tomasz Samołyk napisał: "Np. moja mama. Emerytowana nauczyciel dyplomowana, ponad 30 lat pracy. Mieszka na wsi. No ale kimże ona jest przy jakimś typie, który kopał kiedyś piłkę".

Jeśli Boniek w ten sposób chciał pomóc w kampanii Rafałowi Trzaskowskiemu, to zrobił mu niedźwiedzią przysługę, istny pocałunek śmierci. Ale może było odwrotnie i Boniek chciał przebiegle weprzeć Andrzeja Dudę w walce z "ostrym cieniem mgły"? Cholera wie! Po Bońku można się wszystkiego spodziewać. Tym bardziej, że ostatnio - gdy zabiegał o otwarcie dla kibiców stadionów - mocno się przysunął do premiera Morawieckiego.

Jedni pisali, że prezes się skompromitował, inni byli w szoku i żądali przeprosin, ale do mnie najbardziej trafił oszczędny tweet Piotra Koszeckiego: "A dla mnie zero zaskoczenia - typowy wpis Bońka". Też nie jestem zaskoczony.

Dariusz Tuzimek

Artur Wichniarek o kulisach transferu Rafała Gikiewicza: W Unionie nie każdemu podobało się jego zachowanie

Dawid Kownacki podzielił kibiców Fortuny Duesseldorf

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (176)
 • ŁM Zgłoś komentarz
  Panie Boniek proszę teraz nie spłycać swoich wypowiedzi. Napisał pan " Chyba to trochę dziwne". Obraził pan większą część obywateli Polski. W polityce podobnie jak w
  Czytaj całość
  przyrodzie musi być równowaga. Wcześniej prezydenta wybierała większa część ludzi z wyższym wykształceniem, a teraz jest odwrotnie. Trzeba przyznać, że zjawisko jest bardzo pożądane. Jeżeli pan tego nie rozumie, to jest pan intelektualnie do tyłu.
  • wisus Zgłoś komentarz
   Panie Tuzimek nie "trzpiajmy się" jeśli w tym samym tekście pisze Pan"ale wcale nie jetem przekonany, że to dobrze"
   • Adam Fiedziuk Zgłoś komentarz
    Burzę, może u prawaków. Wystarczy zapoznać się z oficjalnymi statystykami dotyczących preferencji wyborczych różnych grup społecznych, środowisk, poziomu wykształcenia itp.
    • Krzysztof Jabłoński Zgłoś komentarz
     Rudy to nie kolor - to stan umysłu.
     • mpaolo Zgłoś komentarz
      Panie Boniek za to ironiczne i cwaniackie podejście do ludzi z małych miejscowości i wsi przekonał mnie pan że Prezydent Duda zasługuje by oddać na niego głos. Tyle w temacie.
      • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
       Mówisz Boniek - wiesz wszystko: zaoczny magister "od fikołków", intelektualista zarabiający wcześniej w krótkich spodniach, później jako słup bookmacherów zarabiających
       Czytaj całość
       na osobach uzależnionych od hazardu w małej skali. Proponuję sf wpCIKOWI przytoczyć wpisy Napoleona 2.0 z oddziału zamkniętego i myśliciela Bolesława Gdańskiego I (TW SB w PRL wg IPN).
       • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
        Boniek - kolejny intelektualista po Bobkowej lewaty[...]a - tej z przetrzepanym wypełnieniem czaszki po uprawianiu karate - zabrał głos na miarę swojego ......wypełnienia czaszki.
        Czytaj całość
        Efekt? Patrz wyżej. Czekam jeszcze na Napoleona 2.0 z oddziału zamkniętego...
        • Zbigniew Hinc Zgłoś komentarz
         Panie Boniek. Tym ludziom PO-PSL zlikwidowała PGR, zakłady pracy,szkoły, poczty, posterunki policji, PKS, PKP, i pozostawiono samym sobie. A obecny rząd wraz z prezydentem to wszystko
         Czytaj całość
         odbudowuje i daje nadzieję na przyszłość. Będąc na ich miejscu na kogo by pan głosował. A tak poza tym to różnica 'magistrów' pomiędzy tymi partiami jest niewielka.
         • Krzysztof Wiśniewski Zgłoś komentarz
          Mniejsza o Bońka bo Facebook był pełny po I turze takich tekstów i dyskusji zwolenników Trzaskowskiego jak to ciemnota głosuje na Dude
          • Adam Zbigniew Tustanowski Zgłoś komentarz
           Zibi zapomniał o starej maksymie: "milczenie jest złotem, a mowa srebrem". A na marginesie, to jak w wielu przypadkach w przeszłości w przepadku publicznych wypowiedzi innych
           Czytaj całość
           piłkarzy, okazało się, że można należeć do grupy wybitnych piłkarzy, lecz to nie znaczy, że w innych dziedzinach życia powinni oni publicznie wypowiadać się!
           • Jan Niemowlęcy Zgłoś komentarz
            To jakiś obłęd jak czyta się niektóre komentarze. Część osób popiera prezydenta i partię, która rozdając (kupując głosy) pieniądze na prawo i lewo prowadzi ten kraj prosto w
            Czytaj całość
            przepaść. Zawłaszczyli całe państwo, rozbudowali biurokrację do niewyobrażalnej skali, wyrzucili (cześć przywłaszczyli) pieniądze w błoto, te wszystkie miesięcznice, komisje smoleńskie, fundacje narodowe, wymieniani co 2 miesiące prezesi spółek skarbu państwa z olbrzymi odprawami, czy brać pisowska naprawdę jest takimi BARANAMI, że tego nie widzą? A to tylko kilka przykładów spraw gdzie zniknęły pieniądze i nikt nie chce wytłumaczyć gdzie się podziały, BO IM SIE NALEŻY PRAWDA? To czyste złodziejstwo w białych rękawiczkach.
            • Kamil Kamil Zgłoś komentarz
             Dno Na dodatek Rude wredne Piłkarz za psi grosz
             • Jan Niemowlęcy Zgłoś komentarz
              ..... coś w tym jednak jest. Zwrócmy uwagę, gdzie Duda ma najwięcej zwolennikow, tam gdzie największa bieda np. na ścianie wschodniej. Miał być skok cywilizacyjny, a jest d...pa, więc
              Czytaj całość
              tam najłatwiej kupić wyborców, za podatki innych. Rząd zamiast porządnie zainwestować w te regiony i dać ludziom porządną pracę i stworzyć im warunki do lepszego życia (dać wędkę) to rozdaje bezmyślnie pięniądze, bo tak najprościej. I tu mamy paradoks, rząd jednocześnie pomaga, a zarazem krzywdzi tych ludzi upośledzając ich, przyzwyczając do łatwego pieniądza zamiast kreować taką rzeczywistość, w której oni sami sobie poprawiają byt w oparciu o narzędzia i możliwości, które dałby im rząd. Gdzie te fabryki i inwestycje na wschodzie?
              Zobacz więcej komentarzy (80)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×