Serie A: AC Milan cudem zremisował. Bartłomiej Drągowski przeżył ponury wieczór

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Bryan Dabo (z prawej) oraz Matteo Gabbia w walce o piłkę

Nie popisał się AC Milan, który szczęśliwie zremisował 2:2 ze SPAL. Goli nie zabrakło również w meczach we Florencji i w Weronie, a trzy z nich stracił Bartłomiej Drągowski.

AC Milan po przekonującym zwycięstwach z US Lecce i AS Romą wybrał się do Ferrary. W tym mieście w poprzednim sezonie Rossoneri zanotowali co prawda pozytywny wynik, ale opuszczali je mocno przygnębieni z powodu braku awansu do Ligi Mistrzów. W środę już kompletnie nie mieli powodu do zadowolenia. AC Milan uratował remis 2:2 w doliczonym czasie, grając jedenastu na dziesięciu, dzięki tragikomicznej bramce samobójczej Francesco Vicarego. Bartosz Salamon i Thiago Cionek byli zmiennikami i nie uratowali SPAL-u przed utratą dwubramkowego prowadzenia. Arkadiusz Reca i Jakub Iskra nie wystąpili.

Bartłomiej Drągowski znalazł się w podstawowym składzie na mecz z US Sassuolo. Przeciwnik ACF Fiorentiny strzelił w poprzednim tygodniu sześć goli słynącym z solidnych defensyw Interowi Mediolan oraz Hellasowi Werona. Również w środę Neroverdi byli skuteczni, a Drągowskiego pokonał dwa razy przed przerwą Gregoire Defrel. W drugiej połowie trafił jeszcze Mert Muldur i zrobiło się 3:0 dla US Sassuolo. W 90. minucie honor Violi uratował golem na 1:3 Patrick Cutrone. Polak nie miał dużych szans przy akcjach bramkowych gości.

Mariusz Stępiński strzelił gola, a przy innym asystował w poprzednim spotkaniu z US Sassuolo. Wykorzystał szansę od trenera Ivana Juricia i przypomniał o sobie. W środę jego Hellas grał w Weronie z Parmą Calcio 1913 i tym razem Stępiński nie wstał z ławki rezerwowych. Pojawił się natomiast po kontuzji Paweł Dawidowicz i zaprezentował się do przerwy. Hellas wygrał 3:2 dzięki strzałowi Matteo Pessiny w 81. minucie.

29. kolejka Serie A:

SPAL - AC Milan 2:2 (2:0) 1:0 - Mattia Valoti 13' 2:0 - Sergio Floccari 30' 2:1 - Rafael Leao 79' 2:2 - Francesco Vicari (sam.) 90'

ACF Fiorentina - US Sassuolo 1:3 (0:2) 0:1 - Gregoire Defrel (k.) 24' 0:2 - Gregoire Defrel 35' 0:3 - Mert Muldur 61' 1:3 - Patrick Cutrone 90'

Hellas Werona - Parma Calcio 1913 3:2 (1:1) 0:1 - Dejan Kulusevski 14' 1:1 - Samuel Di Carmine 45' 2:1 - Mattia Zaccagni 54' 2:2 - Riccardo Gagliolo 64' 3:2 - Matteo Pessina 81'