Serie A. Atalanta BC jak Bayern i Real. Kontynuują świetną serię po wznowieniu gry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Maurizio Lagana / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo
Getty Images / Maurizio Lagana / Na zdjęciu: piłkarze Atalanty Bergamo

Atalanta BC wygrała z Sampdorią 2:0 i odniosła szóste z rzędu zwycięstwo w Serie A. Klub z Bergamo jest jednym z trzech zespołów z pięciu głównych lig w Europie, które zwyciężyły wszystkie mecze od momentu wznowienia rozgrywek po wybuchu pandemii.

W tym artykule dowiesz się o:

Większą liczbą zwycięstw mogą pochwalić się Bayern Monachium (9) oraz Real Madryt (7).

Atalanta Bergamo zajmuje 3. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 66 punktów. Ćwierćfinalista Ligi Mistrzów marzy o mistrzostwie kraju. Aktualnie traci do liderującego Juventusu Turyn 9 punktów.

Pod wrażeniem gry piłkarzy z Bergamo jest m.in. Bartosz Bereszyński. Reprezentant Polski po przegranej swojej drużyny powiedział: - Pewnie weszliśmy na boisko, ale Atalanta jest świetnym zespołem i stwarza wiele sytuacji. Przez 75 minut dobrze nam szło, ale niestety przegraliśmy.

Sampdoria do 75. minuty bezbramkowo remisowała z faworyzowanymi gospodarzami. Ostatecznie bramki Rafaela Toloi i Luisa Muriela przesądziły o wygranej Atalanty.

Czytaj także: Gianluigi Buffon pobił rekord i snuje plany. "Chcę grać dopóki nie skończę 43 lat" Czytaj także: Mikel Arteta - tytan pracy ceniony przez największych w swoim fachu