Co za szybkość! Szwajcarski sędzia zawstydził obrońców Neuchatel Xamax (wideo)

Sędzia Urs Schnyder popisał się znakomitym sprintem w 94. minucie meczu pomiędzy FC Thun a Neuchatel Xamax. Arbiter przebiegł dystans ponad 50 metrów i niemal dogonił napastnika gospodarzy, czego nie można powiedzieć o obrońcach drużyny przeciwnej.

Waldemar Ossowski
Urs Schnyder Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Urs Schnyder
Mecz FC Thun z Neuchatel Xamax był niezwykle ważny dla obydwu drużyn w kwestii walki o utrzymanie w Super League. Gospodarze prowadzeni przez Marca Schneidera już po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po bramkach Ridge'a Munsy'ego i Gregory'ego Karlena.

Wynik w 94. minucie ustalił Karlen, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Bramka z pewnością nie podbiłaby internetu, gdyby nie fantastyczny sprint sędziego Ursa Schnydera. W mediach społecznościowych zaczęto porównywać go do samego Usaina Bolta.

34-letni arbiter, w przeciwieństwie do obrońców Neuchatel Xamax, wykazał się nieprawdopodobnym sprintem za napastnikiem Thun, który po długim prostopadłym podaniu wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Trzeba przyznać, że przygotowanie kondycyjne Schnydera robi wrażenie.

Jak się okazało sędzia na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w jednej ze szwajcarskich szkół. W wolnych chwilach spełnia się jako wokalista i gitarzysta w zespole Preamp Disaster.