La Liga. Remis z Realem nie wystarczył. Kapitan Leganes rozpłakał się po meczu (wideo)

Piłkarze Leganes dzielnie walczyli z mistrzem Hiszpanii, aby utrzymać się w La Lidze. Remis 2:2 nie wystarczył na uchronienie się przed spadkiem do Segunda Division. Kapitan gospodarzy nie krył łez po ostatnim gwizdku.

Waldemar Ossowski
Unai Bustinza płakał po meczu z Realem Madryt Twitter / Unai Bustinza płakał po meczu z Realem Madryt
CD Leganes wiedziało, że musi wygrać z Realem Madryt, aby mieć szanse na utrzymanie. Był jednak jeszcze jeden warunek. Celta Vigo musiała przegrać z Espanyolem.

Gospodarze dwukrotnie musieli gonić wynik, ale z powodzeniem. Na bramkę Sergio Ramosa w doliczonym czasie pierwszej połowy odpowiedział Bryan Gil, a na 2:2 wyrównał w 78. minucie Roger Assale.

Końcówka to zmarnowane okazje Leganes i mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów. Na dodatek Espanyol zremisował bezbramkowo z Celtą.

Po spotkaniu kapitan Leganes, Unai Bustinza, udzielił emocjonującego wywiadu. Piłkarz nie krył łez.

- Kiedy walczysz do samego końca, to tak się dzieje. Graliśmy w ostatniej kolejce przeciwko wspaniałej drużynie, przeciwko mistrzowi. To co zrobiliśmy, jest przykładem. Walczyliśmy do końca. Nikt nam tego nie może odmówić - powiedział.

- W tym sezonie popełniliśmy więcej błędów, niż przypuszczaliśmy. Brakowało nam szczęścia, straciliśmy kilku ważnych piłkarzy. Spróbujemy wrócić - dodał.

Leganes spadło z La Ligi wraz z Mallorcą i Espanyolem Barcelona.