Puchar Anglii. Pierre-Emerick Aubameyang upuścił trofeum

Chwilę grozy przeżyli piłkarze Arsenalu podczas ceremonii po zwycięstwie nad Chelsea (2:1) w Pucharze Anglii. Pierre-Emerick Aubameyang upuścił trofeum. Reakcja zespołu była bezcenna.

Dominika Pawlik
Podczas świętowania po zwycięstwie w finale Pucharu Anglii, Pierre-Emerick Aubameyang upuścił trofeum PAP/EPA / EPA/Cath Ivill / Podczas świętowania po zwycięstwie w finale Pucharu Anglii, Pierre-Emerick Aubameyang upuścił trofeum.
Pierre-Emerick Aubameyang był bohaterem meczu. W 28. minucie wykorzystał rzut karny, dzięki czemu Arsenal FC wyrównał stan spotkania na 1:1. W drugiej połowie był aktywny, co przełożyło się na bramkę w 67. minucie.

Gabończyk kapitalnym zwodem minął Kurta Zoumę i technicznym uderzeniem obok bramkarza trafił do siatki. Arsenal wyszedł na 2:1 i do końca spotkania nie dał sobie wydrzeć tego wyniku. Dodatkowo miał liczebną przewagę na boisku, bo Mateo Kovacić wyleciał z boiska za dwie żółte kartki.

Aubameyang  mógł zostać zapamiętany na długo przez niefortunny incydent po samej ceremonii. Arsenal dostał swój upragniony puchar, a piłkarz niefortunnie wypuścił go z rąk. Na zdjęciu znakomicie widać przerażenie w oczach kolegów.

Na szczęście trofeum przeżyło, nie było wykonane ze szkła, które w tej sytuacji mogłoby się rozsypać w drobny mak.

14. w historii triumf w Pucharze Anglii Arsenalu sprawił, że to Kanonierzy zapewnili sobie prawo gry w Lidze Europy.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)