Liga Mistrzów. Robert Lewandowski znów zachwycił. "Mamy szczęście, że gra dla Bayernu"

Robert Lewandowski strzelił dwa gole i miał dwie asysty w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium i Chelsea FC (4:1). - Mamy szczęście, że gra dla nas - powiedział po spotkaniu Serge Gnabry.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski wykonuje rzut karny w meczu Ligi Mistrzów z Chelsea PAP / Robert Lewandowski wykonuje rzut karny w meczu Ligi Mistrzów z Chelsea
W 10. minucie Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania, gdy wykorzystał rzut karny. W swoim stylu pokonał Wilfredo Caballero. Przed oddaniem strzału zwolnił, nawet nie patrzył na piłkę i pewnym strzałem zdobył gola. Później reprezentant Polski asystował przy trafieniach Ivana Perisicia i Corentina Tolisso. Z kolei w 84. minucie "Lewy" po raz drugi celebrował strzelenie bramki.

To był najlepszy mecz Lewandowskiego po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i jeden z najlepszych w karierze w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Niemieckie i europejskie media są zachwycone świetnym występem Polaka. Znów wróciły komentarze dotyczące Złotej Piłki dla Lewandowskiego.

Fani Bayernu Monachium liczą, że świetna forma Lewandowskiego pomoże w upragnionym zwycięstwie w Lidze Mistrzów. Polaka chwalą wszyscy, na czele z jego klubowymi kolegami.

- W tym momencie Robert jest w niesamowitej formie. Mamy szczęście, że gra dla nas. Wiemy, że mamy napastnika, który strzela gole w każdym meczu. To dla nas duże ułatwienie - powiedział po spotkaniu Serge Gnabry, którego cytuje "Polsat Sport".

Przed Bayernem ćwierćfinałowe spotkanie z FC Barcelona. - Zobaczymy w piątek, kto jest wszechstronniejszym napastnikiem: Messi czy Lewandowski. "Lewy" i my w piątek odpowiemy na to pytanie na korzyść Polaka - dodał Thomas Mueller.

Lewandowski w tym sezonie strzelił już 53 gole w 44 meczach. Pod tym względem Polak nie ma sobie równych na świecie. Jego dorobek uzupełnia osiem asyst. Pewne jest to, że bez kolejnych goli Lewandowskiego trudno będzie Bayernowi sięgnąć po potrójną koronę.

Finał: 23 sierpnia w Lizbonie

Liga Mistrzów: Bayern Monachium - Chelsea FC. Popis Roberta Lewandowskiego i spacer mistrza Niemiec!
Liga Mistrzów: Bayern - Chelsea. Robert Lewandowski znów powiększył przewagę w klasyfikacji strzelców

Czy Bayern Monachium wygra Ligę Mistrzów?