Liga Europy. Sevilla - Inter. Romelu Lukaku odmówił przyjęcia medalu

Romelu Lukaku, po tym jak strzelił samobójczego gola decydującego o wyniku finału Ligi Europy, nie pojawił się wraz z drużyną na ceremonii wręczenia medali.

Bartłomiej Bukowski
Romelu Lukaku (z lewej) PAP/EPA / Martin Meissner / Na zdjęciu: Romelu Lukaku (z lewej)
To nie był najszczęśliwszy wieczór dla Romelu Lukaku, choć jego początek zapowiadał zgoła co innego. Rosły Belg już w 5. minucie z rzutu karnego otworzył wynik finału Ligi Europy. Sevilla jednak nie podłamała się tym faktem i poszła na wymianę ciosów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2.

Dramat byłego napastnika Manchesteru United miał miejsce w 74. minucie. Wówczas próbował interweniować przy efektownym strzale Diego Carlosa, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że odbita przez niego piłka wpadła do bramki bronionej przez Samira Handanovicia.

Po meczu, załamany napastnik nie zdecydował się wraz z drużyną wyjść odebrać pamiątkowych medali za drugie miejsce w rozgrywkach. Belga próżno było wówczas szukać na murawie.

Dla Lukaku takie rozstrzygnięcie meczu finałowego mogło być szczególnie bolesne. Wcześniej bowiem 27-latek był kluczową postacią swojego klubu. W trwających rozgrywkach Ligi Europy wyrównał nawet rekord Cristiano Ronaldo, strzelając bramkę w sześciu kolejnych meczach fazy pucharowej europejskich rozgrywek (więcej TUTAJ).