Tabela PKO Ekstraklasy. Połowa pierwszej kolejki za nami, tylko jeden zespół bez straconego gola

Za nami pierwsze cztery spotkania inauguracyjnej kolejki PKO Ekstraklasy. Porażkę zanotowało dwóch pucharowiczów, mamy tylko jeden zespół bez straconej bramki. Zobacz tabelę ligi

Marcin Jaz
Marcin Jaz
piłkarze Śląska Wrocław PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
W sobotę mieliśmy trzy starcia w ramach pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy. Na początek Cracovia ograła Pogoń Szczecin 2:1. Pierwsi na prowadzenie wyszli "Portowcy", ale o losach meczu przesądził Marcos Alvarez. Najpierw wyrównał chwilę po bramce Adama Frączczaka, a potem asystował przy golu Sergiu Hanci. Relacja ze spotkania w Krakowie dostępna TUTAJ.

W drugim sobotnim spotkaniu Śląsk Wrocław podejmował u siebie Piast Gliwice, czyli piąta drużyna poprzedniego sezonu kontra trzecia. Początek należał do gospodarzy, którzy niemalże natychmiast wyszli na prowadzenia za sprawą bramki Fabiana Piaseckiego. Goście nie kreowali groźnych sytuacji, a Śląsk grał swoje i podwyższył prowadzenie w drugiej połowie. Autorem gola na 2:0 był Piotr Celeban. Taki wynik udało się dowieźć do końca. Relacja z Wrocławia do przeczytania TUTAJ.

W ostatnim sobotnim meczu Legia Warszawa wygrała z Rakowem Częstochowa 2:1, choć o trzy punkty łatwo nie było. Mistrz Polski dominował na początku i udokumentował to bramką Tomasa Pekharta. Później Raków wciągnął przeciwnika w otwartą grę i mieliśmy walkę cios za cios. Całą drugą połowę gospodarze grali w 10 po czerwonej kartce dla Macieja Wilusza tuż przed przerwą, ale udało im się wyrównać dzięki Patrykowi Kunowi. W końcówce Pekhart zdobył drugą bramkę, a Legia wyglądała w ostatnich minutach dużo lepiej. Relacja z meczu w Bełchatowie TUTAJ.

W jedynym piątkowym meczu PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin pokonało Lecha Poznań 2:1, choć do 80. minuty na prowadzeniu byli piłkarze z Wielkopolski. Szczęście "Miedziowym" dali Lubomir Guldan i Sasa Balić. O spotkaniu w Lubinie więcej TUTAJ.

W tabeli PKO Ekstraklasy w połowie pierwszej kolejki liderem jest Śląsk, który jako jedyny nie stracił gola. Za nią są Legia i Zagłębie. Mimo wygranej Cracovia okupuje ostatnie miejsce. Po aferze korupcyjnej na "Pasy" nałożono karę -5 punktów na starcie ligi.