Premier League: Everton uporał się z Tottenhamem Hotspur

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Cath Ivill  / Na zdjęciu: piłkarze Evertonu
PAP/EPA / Cath Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Evertonu

Nieudana inauguracja sezonu 2020/2021 Premier League w wykonaniu Tottenhamu Hotspur, który przed własną publicznością przegrał z Evertonem (0:1).

W tym artykule dowiesz się o:

Niedzielne starcie w Londynie zapowiadało się bardzo ciekawie, a początkowo lepiej prezentowali się gospodarze. W 33. minucie Dele Alli przegrał pojedynek sam na sam z Jordanem Pickfordem.

Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni, a w ich szeregach nieźle spisywał się ich nowy nabytek, czyli James Rodriguez.

Podopieczni Carlo Ancelottiego grali bardzo cierpliwie i dopięli swego w 55. minucie. Wówczas dokładnie z rzutu wolnego dośrodkował Lucas Digne, natomiast świetnie główkował Dominic Calvert-Lewin.

Zawodnicy prowadzeni przez Jose Mourinho nie zachwycali, a drużyna z Liverpoolu szukała swojego drugiego trafienia podczas tego spotkania. Najpierw niecelnie uderzył Richarlison, zaś celny strzał Calverta-Lewina obronił Hugo Lloris.

Wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie i Everton pokonał Koguty 1:0, zdobywając komplet punktów.

20 Sheffield United 38722920:6323

Czytaj też: -> Premier League. Orest Lenczyk o Mateuszu Klichu: Umiejętności miał zawsze. Czas je pokazać, bo lata uciekają -> Premier League: Liverpool - Leeds United. Zobacz ładną bramkę Mateusza Klicha (wideo)