Bundesliga. Bayern - Schalke. Thomas Mueller: Byłem zaskoczony, jak łatwo było nam grać

Takiego pogromu na starcie Bundesligi nie spodziewali się nawet piłkarze Bayernu Monachium, a na pewno Thomas Mueller. 8:0 z Schalke 04 zaskoczyło reprezentanta Niemiec, który wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie meczu.

Waldemar Ossowski
Thomas Mueller PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Thomas Mueller
- Wszystko zależało od przeciwnika. Rzadko mówię o rywalach, ale dziś na boisku zaskoczyło mnie, jak łatwo było nam grać - powiedział po meczu Thomas Mueller w rozmowie z "DAZN".

Bayern Monachium od pierwszych minut zdominował drużynę z Gelsenkirchen, a wynik meczu już w 4. minucie gry otworzył Serge Gnabry. Ten sam piłkarz po przerwie skompletował hat-tricka, a przez niemieckie media został wybrany "MVP" spotkania.

Robert Lewandowski nie zawiódł. Napastnik reprezentacji Polski wykorzystał "11", strzelając na 3:0. O tym, jak swobodnie na boisku czuli się mistrzowie Niemiec świadczy też fenomenalna asysta Lewandowskiego "raboną", czyli "krzyżakiem" przy trafieniu Muellera (czytaj więcej >>>).

Kolejny mecz Bayern Monachium rozegra 24 września z Sevillą w Budapeszcie, rywalizując o Superpuchar Europy. Trzy dni później powalczy na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim.

Zagraniczne media o wojnie na linii Kucharski - Lewandowski. "Milionowy pozew", "Poważne zarzuty"
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa. Oficjalnie: Artur Jędrzejczyk zostaje w klubie na dłużej