Liga Europy: Karabach Agdam kolejnym rywalem Legii Warszawa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Paweł Wszołek i Almir Ajzeraj
PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Paweł Wszołek i Almir Ajzeraj

Już tylko jeden zwycięski mecz dzieli Legię Warszawa od fazy grupowej Ligi Europy. Wszystko rozstrzygnie się w czwartek 1 października.

W tym artykule dowiesz się o:

Drużyna Czesława Michniewicza pokonała w III rundzie kosowską Dritę Gnjilane (2:0) i zameldowała się w ostatnim etapie kwalifikacji. Tam jej przeciwnikiem będzie Karabach Agdam.

Azerowie mają ranking na poziomie 21,000, mistrz Polski nieco niższy - 17,000, ale to on będzie mieć atut własnego boiska. Zagra na nim zresztą już po raz czwarty. Przez całe eliminacje miał szczęście w losowaniach i uniknął potyczek wyjazdowych.

W IV rundzie o awansie również decydować będzie jedno spotkanie, zatem w przypadku remisu po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Mecz Legia Warszawa - Karabach Agdam odbędzie się w czwartek 1 października. Dokładna godzina zostanie jeszcze ustalona.

Jeśli mistrz Polski pokona mistrza Azerbejdżanu, to awansuje do fazy grupowej, a następnych rywali pozna podczas losowania 2 października. Sam start rywalizacji zaplanowano natomiast na 22 października.

Czytaj także: Liga Europy: Apollon Limassol - Lech Poznań. Koncert na Cyprze! "Kolejorz" awansował w piorunującym stylu! Eliminacje mistrzostw świata 2022 wystartują w marcu