Superpuchar Europy. Bayern - Sevilla. Bramka Lewandowskiego nieuznana

Robert Lewandowski strzelił bramkę na 2:1 w meczu o Superpuchar Europy. Analiza VAR wykazała jednak, że Polak znalazł się na spalonym, wobec czego trafienia nieuznano.

Mateusz Kozanecki
Robert Lewandowski PAP/EPA / Laszlo Balogh / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Już w 13. minucie spotkania na Puskas Arenie w Budapeszcie Lucas Ocampos otworzył wynik spotkania. Jeszcze w pierwszej połowie Leon Goretzka doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron na 2:1 strzelił Robert Lewandowski, który otrzymał dośrodkowanie z prawej strony, odegrał do Thomasa Muellera, a ten zamiast strzelać, oddał piłkę z powrotem do Polaka.

Sędzia poprosił jednak o analizę VAR. Dopatrywano się spalonego. Powtórki dawały niejednoznaczny obraz sytuacji.

Ostatecznie podjęta została decyzja, że Lewandowski w momencie dośrodkowania piłki przez Benjamina Pavarda znajdował się na spalonym. Bramka nie została uznana, a na tablicy wyników w dalszym ciągu było 1:1.

Ostatecznie Bayern Monachium sięgnął po Superpuchar UEFA. Bawarczycy zwyciężyli 2:1. Decydującą bramkę w dogrywce strzelił Javi Martinez.

- Liga Europy. FC Kopenhaga - Piast. Gliwiczanie o krok od wyrównania. Koszmarny błąd bramkarza (wideo)

Czy sędzia popełnił błąd w tej sytuacji?