Bundesliga. Hoffenheim - Bayern Monachium. Imponująca seria Bawarczyków przerwana

Bayern Monachium nieoczekiwanie przegrał z Hoffenheim (1:4) w niedzielnym meczu Bundesligi. Porażka na PreZero Arenie oznacza przerwanie pięknej serii bez porażki zespołu aktualnych mistrzów Niemiec.

Piotr Bobakowski
David Alaba (z lewej) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: David Alaba (z lewej)
Piłkarze Bayernu Monachium niespodziewanie wracają na tarczy z Hoffenheim. Drużyna Hansiego Flicka musiała uznać wyższość TSG 1899 Hoffenheim i przegrała 1:4 w meczu 2. kolejki niemieckiej Bundesligi (więcej szczegółów TUTAJ).

Spotkanie na PreZero Arenie było świetnym widowiskiem. Robert Lewandowski pojawił się na boisku w drugiej połowie (wszedł w 57. minucie), ale polski napastnik nie poprawił gry w ofensywie Bawarczyków. Zwycięstwo ekipy z Hoffenheim było w pełni zasłużone.

Dla Bayernu przegrana oznacza przerwanie wspaniałej serii 32 meczów (we wszystkich rozgrywkach) bez porażki. Po raz ostatni "Lewy" i spółka zostali pokonani 7 grudnia 2019 r. w spotkaniu wyjazdowym przez Borussię M'gladbach (1:2).

W niedzielę została też przerwana seria 23 kolejnych zwycięstw (we wszystkich rozgrywkach) drużyny z Monachium (więcej TUTAJ).

Bayern sezon 2020/21 rozpoczął od zwycięstwa na inaugurację ligi niemieckiej z Schalke 04 Gelsenkirchen (8:0) i zdobycia Superpucharu Europy (mistrzowie Niemiec pokonali Sevillę 2:1 po dogrywce). W najbliższą środę (30.09.) Bawarczycy zmierzą się z Borussią Dortmund w meczu o Superpuchar Niemiec (godz. 20:30).