Serie A. FC Crotone - AC Milan. Arkadiusz Reca zadebiutował w nowym klubie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca
Newspix / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca

Arkadiusz Reca dostał okazję debiutu w barwach FC Crotone. Polak zagrał kilkanaście minut w starciu z AC Milan (0:2). Za wiele nie zdziałał.

W tym artykule dowiesz się o:

Arkadiusz Reca pojawił się na boisku w 72. minucie, zmieniając Pedro Pereirę, który grał na prawym wahadle. Polak grał jednak po lewej stronie boiska. Większość czasu spędził na swojej połowie, będąc przyklejonym do linii bocznej. Starał się jednak popędzić na wsparcie pod pole karne, gdy miał na to przestrzeń.

Przez 18 minut gry 25-latek zanotował dziewięć kontaktów z piłką, podawał piłkę pięć razy, z czego trzy podania dotarły do adresatów. Oprócz tego zaliczył trzy straty. Od portalu sofascore.com otrzymał ocenę 6,6, a od whoscored.com 6,1.

Crotone przegrało mecz 0:2 po bramkach Francka Kessiego i Brahima Diaza. Reca wszedł już, gdy wynik był ustalony. "Rossoneri" zdecydowanie przeważali w tym meczu.

Przypomnijmy, że Reca trafił do Crotone z Atalanty Bergamo na wypożyczenie do końca sezonu. Transfermarkt wycenia go na 2,4 mln euro.

W tabeli Serie A Crotone zajmuje po dwóch meczach ostatnie miejsce. Nie wywalczyło jeszcze żadnego punktu, zdobyło tylko jedną bramkę, a straciło sześć. W następnej kolejce ekipa polskiego obrońcy zagra na wyjeździe z US Sassuolo.

FC Crotone - AC Milan 0:2 (0:1) 0:1 - Franck Kessie (k.) 45' 0:2 - Brahim Diaz 52'

Czy Arkadiusz Reca wywalczy pierwszy skład w Crotone?