Serie A. SSC Napoli - Genoa CFC. Błysk formy Piotra Zielińskiego! Zobacz bramkę i asystę Polaka (wideo)

Napoli pokonało u siebie Genoę CFC aż 6:0. Jednym z najjaśniejszych piłkarzy na boisku był Piotr Zieliński. Polak wpisał się na listę strzelców zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. Kilkanaście minut później asystował przy bramce Driesa Mertensa.

Waldemar Ossowski
Piotr Zieliński strzela gola dla SSC Napoli w meczu z Genoą Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Piotr Zieliński strzela gola dla SSC Napoli w meczu z Genoą
Zieliński od początku meczu był ważnym ogniwem w drugiej linii zespołu prowadzonego przez Gennaro Gattuso. Reprezentant Polski strzelił gola na 2:0 w 46. minucie gry. Asystował mu Victor Osimhen. 11 minut później było już 3:0, a Piotr Zieliński ponownie przyczynił się do podwyższenia prowadzenia gospodarzy.

Polak w 57. minucie asystował przy golu Driesa Mertensa. W 73. minucie Zieliński opuścił boisko, a zastąpił go Faouzi Ghoulam. Ostatecznie mecz zakończył się demolką przyjezdnych aż 6:0 (czytaj relację z meczu >>>).

Zobacz gola i asystę Zielińskiego:

Zieliński w meczu z Genoa CFC po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w nowym sezonie Serie A. W tabeli jego SSC Napoli jest liderem po dwóch kolejkach z kompletem punktów i imponującym bilansem bramek 8:0.