Liga Europy. Legia - Karabach. Czesław Michniewicz skomentował klęskę

- Nie jest to miły czas dla nas. Przegraliśmy bardzo ważny mecz z zespołem wyraźnie lepszym - skomentował Czesław Michniewicz porażkę z Karabachem Agdam 0:3 w IV rundzie eliminacji do Ligi Europy.
Bartosz Zimkowski
Czesław Michniewicz PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

- Nie stworzyliśmy zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Przeciwnik był w tym aspekcie lepszy i stworzył więcej szans. Jest nad czym pracować, aby w przyszłości nie przegrywać takich spotkań - przyznał Czesław Michniewicz cytowany przez legia.com.

Legia Warszawa była zespołem wyraźnie słabszym od Karabachu Agdam. Rywale dominowali na Łazienkowskiej i wypunktowali mistrza Polski. Pierwszego gola zdobył w 50. minucie Patrick Andrade. Później poprawili Abdellah Zoubir (62. minuta) oraz Filip Ozobić (70. minuta).

- Zakładałem, że uda nam się awansować do fazy grupowej. Nie myślałem o ewentualnych transferach, skupiłem się tylko na meczu. Nie wiem jakie plany mają zawodnicy, nie było czasu o tym rozmawiać. Pracowaliśmy do tej pory nad tym, na co mam wpływ. Pracowaliśmy nad taktyką, mentalnością, a nie rozmawiałem o przyszłości piłkarzy. Zakładam, że każdy piłkarz, który przychodzi na trening, ma kontrakt z Legią i mogę z niego korzystać. Nie znam planów zawodników - dodał.

Od pierwszej minuty nie zagrali Paweł Wszołek oraz Luquinhas. To była celowa zagrywka Michniewicza, który skomentował, że to "wynikało z pomysłu na mecz." Legia miała atakować głównie środkiem, dlatego znalazło się więcej piłkarzy w tej części boiska.

W niedzielę Legia zmierzy się w PKO Ekstraklasie z Wartą Poznań. - Wynik jest fatalny, ale wysiłek włożony został w to spotkanie i zobaczymy, jak szybko piłkarze się regenerują. Nie chcę mówić o sposobie gry na Wartę, bo jest za wcześnie. Jutro będziemy się nad tym zastanawiać - podsumował Czesław Michniewicz.