MLS. Jarosław Niezgoda błysnął formą. Polak bohaterem meczu

Jarosław Niezgoda był bohaterem spotkania pomiędzy Portland Timbers i San Jose Earthquakes. Polak strzelił dwie bramki w wygranym 3:0 meczu.

Łukasz Witczyk
Jarosław Niezgoda strzela gola Twitter / TimbersFC / Jarosław Niezgoda strzela gola
W rozegranym w nocy spotkaniu Major League Soccer ekipa Portland Timbers bez większych problemów wygrała z San Jose Earthquakes. Spora w tym zasługa Jarosława Niezgody, który zasygnalizował powrót do wysokiej formy.

Polak wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 46. minucie. Wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Sześć minut później było już 2:0 dla gospodarzy.

Tym razem Niezgoda wykorzystał fatalny błąd defensywy rywali i dostał piłkę na osiemnastym metrze, a następnie wpakował ją do pustej bramki. Był to jego czwarty gol w tym sezonie MLS. Wynik meczu w końcówce ustalił Felipe Mora, który w 60. minucie zastąpił Polaka na boisku.

Portland Timbers walczy o zwycięstwo w Konferencji Zachodniej MLS. Zespół Niezgody wygrał pięć ostatnich ligowych meczów i w swoim dorobku ma 30 punktów. Tyle samo "oczek" na koncie ma liderujące w tabeli Seattle Sounders.