Serie A. Koronawirus w drużynie Karola Linettego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: piłkarze Torino FC
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: piłkarze Torino FC

Torino poinformowało, że w klubie pojawił się pozytywny przypadek testu na koronawirusa. Chodzi o zawodnika z pierwszej drużyny, ale nie ujawniono jego tożsamości.

W tym artykule dowiesz się o:

Po przerwie reprezentacyjnej w Torino FC wykonano wymazy. Zrobiono je w ramach kontroli wedle przyjętego przez ligę protokołu. Pozytywny wynik testu miała otrzymać jedna osoba z pierwszej drużyny.

Zawodnik ten nie ma żadnych objawów i został odizolowany od reszty drużyny. Zespół będzie postępować nadal zgodnie z procedurą zawartą w protokole. Dzięki czemu reszta ekipy będzie mogła rozgrywać kolejne spotkania bez konieczności izolowania całej drużyny.

Karol Linetty wrócił do Turynu po przerwie reprezentacyjnej. Brał udział w meczu towarzyskim oraz dwóch starciach w ramach Ligi Narodów.

Torino w niedzielę o godz. 15:00 ma zaplanowane spotkanie z Cagliari. Za tydzień, w ramach 5. kolejki zmierzy się z Sassuolo. Zespół ten na razie zdążył rozegrać tylko dwa spotkania i zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie dwie porażki.

Czytaj też:  Bundesliga. Łukasz Piszczek miał dużo szczęścia. Z okiem nic się nie stało La Liga. Spięcie po meczu Getafe - Barcelona. Ronald Koeman skarżył się na piłkarza rywali