The Championship. Polacy ze zmiennym szczęściem. Czyste konto Białkowskiego, 90 minut Jóźwiaka i przegrana Derby

Bartosz Białkowski ponownie nie wpuścił gola, a Kamil Jóźwiak walczył do końca o wygraną swojego zespołu. Z kolei Przemysław Płacheta zaliczył jedynie kilka minut. Polscy piłkarze w różnych nastrojach kończą wieczór w angielskiej Championship.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Kamil Jóźwiak Getty Images / Jon Hobley/MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Bartosz Białkowski zagrał 90 minut w barwach Millwall FC, a jego zespół pewnie pokonał u siebie Luton Town  2:0. Drużyna Polaka całkowicie zdominowała rywala w pierwszej połowie, ale bramka, do tego, samobójcza, padła dopiero tuż przed przerwą. Martin Cranie zapakował piłkę do własnej siatki.

W drugiej części gospodarze dali więcej przestrzeni do gry, ale i tak kontrolowali boiskowe wydarzenia. Udało im się podwyższyć prowadzenie w 79. minucie za sprawą trafienia Connor Mahoney.

Norwich City znowu nie było pewne punktów do samego końca, mimo że stworzyło od Birmingham City cztery razy więcej sytuacji. Ostatecznie "Kanarki" wygrały 1:0, a zwycięska bramka padła w 87. minucie, tuż po czerwonej kartce dla gracza gości Adama Claytona. Autorem gola był Mario Vrancić. Przemysław Płacheta wszedł krótko przed zdobytą bramką. Wspierał atak i spełniał założenia o trzymaniu piłki na połowie rywala.

Huddersfield Town za to walczyło jak równy z równym z Derby County. Najważniejszy okazał się początek drugiej połowy, gdzie gospodarze mieli moment przewagi. Wykorzystali go i zdobyli jedynego gola. Na listę strzelców wpisał się Juninho Bacuna. Kamil Jóźwiak zagrał 90 minut, był krótko i agresywnie kryty przez rywala, często musiał wdawać się w pojedynki siłowe. Walczył, ale nie zabłysnął w meczu. Krystian Bielik wciąż jeszcze leczy kontuzję.

W tabeli The Championship Millwall Białkowskiego jest na czwartym miejscu, które daje prawo gry w barażach o Premier League. Norwich Płachety zajmuje ósmą lokatę, a Derby Jóźwiaka i Bielika jest tuż nad strefą spadkową.

W następnej kolejce Millwall zagra z Barnsley FC Michała Helika, Norwich z Wycombe Wanderers, a Derby z Nottingham Forest.

Millwall FC - Luton Town 2:0 (1:0)
1:0 - Martin Cranie (sam.) 45+3'
2:0 - Connor Mahoney 79'

Norwich City - Birmingham City 1:0 (0:0)
1:0 - Mario Vrancić 87'

Huddersfield Town - Derby County 1:0 (0:0)
1:0 - Juninho Bacuna 53'