Premier League. Burnley - Tottenham. Gol w końcówce dał wygraną Kogutom

W drugim poniedziałkowym meczu Tottenham pokonał na wyjeździe Burnley 1:0. Jedynego gola w spotkaniu zdobył na czternaście minut przed końcem Heung-Min Son.

Michał Piegza
Heung-Min Son Getty Images / Tottenham Hotspur FC / Na zdjęciu: Heung-Min Son
Tottenham nie traci kontaktu z ligową czołówką. W poniedziałek Koguty pokonały w meczu wyjazdowym, mające tylko punkt w dorobku, Burnley 1:0.

Po ostatnim remisie 3:3 z West Ham United gracze z Londyny mogli poczuć niedosyt. Wszak prowadzili już w potyczce 3:0. W tygodniu Koguty dobrze rozpoczęły rywalizację w Lidze Europy, gdzie bez problemów 3:0 ograły LASK Linz. W najbliższy czwartek Tottenham czeka kolejna potyczka w pucharach, tym razem na wyjeździe z Royalem Antwerp FC.

W spotkaniu piłkarze stwarzali sobie niewiele okazji bramkowych. Gospodarze sporo uwagi poświęcili defensywie i w 1. połowie tylko raz poważniej zagrozili gościom. Hugo Lloris stanął na wysokości zadania. Tottenham atakował, ale niewiele z tego wynikało. Koguty długo czekały na swoją szansę.

Bohaterem spotkania był Koreańczyk Heung-Min Son, który do siatki miejscowych trafił w 76. minucie. Wówczas po rzucie rożnym piłkę głową zgrał Harry Kane, a Son, także głową, efektownie umieścił futbolówce w bramce.

Dzięki trzem punktom drużyna Jose Mourinho awansowała na 5. miejsce. Burnley plasuje się w strefie spadkowej na 16. pozycji.

Burnley FC - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)
0:1 - Heung-Min Son 76'

Czytaj także: Premier League. Southampton - Everton. Bednarek i spółka zatrzymali lidera! Premier League. Arsenal - Leicester City. Hit będący torturą dla oczu rozstrzygnął niezawodny Jamie Vardy