Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dom, kilka mieszkań, auta. Duży majątek zatrzymanego Cezarego Kucharskiego

Cezary Kucharski został zatrzymany przez policję we wtorkowy ranek. Śledztwo dotyczy kierowania gróźb wobec Roberta Lewandowskiego celem zmuszenia piłkarza do zapłaty olbrzymich pieniędzy. W 2014 r. majątek zatrzymanego szacowano na 15 mln zł.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Na zdjęciu Cezary Kucharski Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu Cezary Kucharski

"Zatrzymanie ma związek z prowadzonym od kilku tygodni w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie śledztwem dotyczącym kierowania gróźb karalnych wobec wybitnego polskiego piłkarza, byłego klienta i współpracownika zatrzymanego, celem zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 milionów euro na rzecz Cezarego K."- informuje Prokuratura Regionalna w Warszawie (więcej TUTAJ).

Cezary Kucharski po udanej sportowej karierze zaczął spełniać się w roli piłkarskiego menadżera. 17-krotny reprezentant Polski współpracował m.in. z Robertem Lewandowskim, od którego domaga się obecnie wysokiego odszkodowania. Jak twierdził na łamach niemieckich mediów, piłkarz Bayernu Monachium wraz z żoną Anną nielegalnie wydali firmowe pieniądze. Mieli też unikać płacenia podatków.

W latach 2011-2015 Kucharski był posłem na Sejm VII kadencji. Z tego okresu zachowały się jego finansowe deklaracje. W 2014 r. majątek zatrzymanego szacowano na ponad 15 mln zł. Rok później okazało się, że z tytułu prowadzenia agencji uzyskał prawie 1,7 miliona zł przychodu i 917 tys. zł dochodu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: dwulatek zachwyca. Może być w przyszłości nowym Messim

W zeznaniu były piłkarz wyszczególnił m.in. dom o powierzchni blisko 200 mkw o wartości 2,5 mln zł i mieszkanie o wartości blisko 1,2 mln. Dodatkowo w rubryce "inne nieruchomości" pojawiła się informacja o 17 mieszkaniach.

Cezary Kucharski powiadomił także o posiadaniu dwóch samochodów Audi z 2006 i 2010 r. o wartościach kolejno 50 i 100 tys. zł oraz dwóch zegarków marki Breitling (każdy wart przeszło 10 tys.). Z kolei w zgromadzonych środkach pieniężnych znalazło się 220 tys. zł i 550 tys. euro.

Obecnie Kucharski w mniejszym stopniu zajmuje się sprawami menadżerskimi. Wiadomo, że sporo zainwestował w nieruchomości. "Puls Biznesu" pisał już w 2018 r., że były zawodnik rozkręca się na tym polu.

Zatrzymany zarzuty usłyszy w siedzibie prokuratury. Tam też zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych. Wiemy, że w związku ze sprawą został już przesłuchany Lewandowski (więcej TUTAJ).

Cezary Kucharski był agentem Lewandowskiego przez ponad 10 lat. Do zerwania współpracy doszło na przełomie 2017 i 2018 roku. Aktualnie kapitana reprezentacji Polski prowadzi jeden z najbardziej wpływowych agentów na świecie - Pini Zahavi.

Czytaj teżLiga Mistrzów. Nowa cecha Roberta Lewandowskiego. "To, co dzieje się od roku, jest wyjątkowe"

Oglądaj Bundesligę NA ŻYWO w WP Pilot!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (15):
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×