II liga: Wigry Suwałki wygrały na górze tabeli. GKS Katowice atakuje czołówkę

Nie zmienia się sytuacja na pozycji lidera. Wigry Suwałki odniosły zwycięstwo 2:1 ze Stalą Rzeszów i prawie bez potknięć zmierzają w kierunku Fortuna I ligi. W identycznym wymiarze wygrali swoje mecze GKS Katowice oraz Górnik Polkowice.

piłkarze Wigry Suwałki WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wigry Suwałki
Konfrontacja w Rzeszowie zapowiadała się szczególnie ciekawie. Między Stalą Rzeszów a Wigrami Suwałki były w tabeli tylko dwa punkty przewagi na korzyść gości, a oba kluby są kandydatami do awansu.

Wigry rozpoczęły pojedynek od dynamicznego i agresywnego pressingu, który pozwalał odbierać piłkę wysoko na połowie Stali. Podopieczni Dawida Szulczka mieli przewagę pod względem posiadania i to oni oddali premierowe uderzenie celne. Na prowadzenie wyszła paradoksalnie Stal, a między nogami Hieronima Zocha strzelił do bramki Jarosław Fojut. W pierwszej połowie Wigry zdążyły doprowadzić do remisu 1:1 i ponownie zdobył gola obrońca. Łukasz Bogusławski skorzystał z serii pomyłek rzeszowian.

Druga połowa rozpoczęła się od serii ataków suwalczan i gospodarze mieli sporo szczęścia, że w dwóch sytuacjach nie stracili gola. Położenie Stali skomplikowała dodatkowo druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Damiana Kostkowskiego w 57. minucie. Gospodarze w dziesięciu bronili się solidnie, ale nie uniknęli szkolnego błędu. W 81. minucie Paweł Gierach przejął piłkę po niechlujnym podaniu Dominika Sadzawickiego do Wiktora Kaczorowskiego i oddał zwycięski strzał na 2:1 dla Wigier.

GKS Katowice poprawia wyniki na własnym stadionie. W konfrontacji z Garbarnią Kraków nie obyło się bez tradycyjnego gola straconego w doliczonym czasie, ale zdobyta wcześniej przewaga pozwoliła na odniesienia zwycięstwa 2:1. Do bramki podopiecznych Łukasza Surmy przymierzyli Arkadiuszowie Jędrych i Woźniak. Z atutu własnego boiska skorzystał w środę również Górnik Polkowice i po wygranej 2:1 z Błękitnymi Stargard pozostaje wiceliderem. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia rozstrzygnęli pojedynek w dziesięciu.

Środowym numerem jeden pod względem dramaturgii był pojedynek Pogoni Siedlce z Olimpią Elbląg. Gospodarze mieli w nim trzy bramki zaliczki, ale ona jeszcze nie zapewniła im zwycięstwa. Najgorsza drużyna w tabeli dogoniła przeciwnika między 55. a 71. minutą meczu. Po szalonym szturmie Olimpii piłka przeniosła się ponownie pod jej bramkę, gdzie konfrontację rozstrzygnęła Pogoń. Konkretnie Bartosz Brodziński, który strzelił na 4:3 z rzutu karnego.

Cztery gole strzelił również KKS 1925 Kalisz w meczu beniaminków z Sokołem Ostróda i odniósł zwycięstwo 4:1 w nietypowych okolicznościach. W pierwszej połowie dwaj jego bramkarze zatrzymali po jednym strzale z rzutu karnego Dawida Wolnego, a w drugiej części drużyna z Wielkopolski przeprowadziła cztery skuteczne ataki mimo osłabienia.

Przełamał się Lech II Poznań. Drużyna Rafała Ulatowskiego odniosła dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Jedyna bramka w meczu ze Skrą Częstochowa została zdobyta przez Huberta Sobola z rzutu karnego. Tylko w doliczonym czasie Skra miała trzy szanse na wyrównanie, ale nie wykorzystała żadnej z nich.

11. kolejka II ligi:

Stal Rzeszów - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
1:0 - Hieronim Zoch (sam.) 28'
1:1 - Łukasz Bogusławski 36'
1:2 - Paweł Gierach 82'

GKS Katowice - Garbarnia Kraków 2:1 (0:0)
1:0 - Arkadiusz Jędrych 59'
2:0 - Arkadiusz Woźniak 62'
2:1 - Tomasz Kołbon 90'

Górnik Polkowice - Błękitni Stargard 2:1 (1:1)
0:1 - Dawid Polkowski 11'
1:1 - Piotr Azikiewicz 34'
2:1 - Marek Opałacz 89'

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 4:3 (2:0)
4:3 - Bartosz Brodziński (k.) 73'

Lech II Poznań - Skra Częstochowa 1:0 (1:0)
1:0 - Hubert Sobol (k.) 21'

Sokół Ostróda - KKS 1925 Kalisz 1:4 (0:0)
0:1 - Mateusz Gawlik 59'
0:2 - Karol Żwir 67'
0:3 - Bartłomiej Maćczak 75'
1:3 - Dawid Wolny 81'
1:4 - Robert Tunkiewicz 86'

Chojniczanka - Motor Lublin 0:0

Hutnik Kraków - Śląsk II Wrocław (odwołany)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wigry Suwałki będą liderem po rundzie jesiennej II ligi?