Liga Narodów. Włoskie media krytycznie o polskich piłkarzach. Najsłabszy był Lewandowski

Włoscy dziennikarze ocenili piłkarzy reprezentacji Polski po niedzielnym meczu Ligi Narodów (2:0). Najsłabszą notę otrzymali Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Kamil Jóźwiak, a najlepszą Wojciech Szczęsny.

Jakub Artych
Robert Lewandowski (drugi od lewej) PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (drugi od lewej)
To był nokaut. Wynik 2:0 nie wskazuje na wielką dominację reprezentacji Włoch, ale statystyki mówią co innego. Podopieczni Jerzego Brzęczka byli tylko tłem dla gospodarzy, którzy w pierwszej połowie momentami ośmieszali Biało-Czerwonych. W tym czasie nie oddaliśmy żadnego strzału bramkę rywali.

Włoskie media oceniły postawę Polaków. Najbardziej dostało się Robertowi Lewandowskiemu, którego stoperzy Italii całkowicie wyłączyli z gry. Napastnik Bayernu otrzymał 4 w 10 stopniowej skali.

"Był pilnowany przez Acerbiego i Bastoniego. Nie udało mu się podnieść drużyny, a jego faul z łokcia zasłużył na czerwoną kartkę" - podkreśla calciomercato.com.

Dziennikarze krytycznie wypowiedzieli się także o pracy selekcjonera Jerzego Brzęczka, który przygotował złą taktykę na niedzielny mecz.

"To pozwoliło początkowo całkowicie dominować Włochom. Zmiany w przerwie poprawiły grę, ale czerwona kartka dla Góralskiego zamyka szansę na jego lepszą ocenę" - czytamy. Ostatecznie otrzymał notę 4,5.

Najlepszą notę otrzymał z kolei Wojciech Szczęsny (6,5), który wielokrotnie ratował skórę kolegom. "Był niewinny przy stracie bramek" - tłumaczą Włosi.

Czy w reprezentacji Polski potrzebna jest rewolucja?