Zaskakujące słowa Jerzego Brzęczka przed meczem z Holandią. "Rola sztabu się kończy, gdy..."

Selekcjoner reprezentacji Polski znów wzbudził spore kontrowersje. Otóż kilkadziesiąt minut przed spotkaniem w ramach Ligi Narodów (Polska - Holandia) dał do zrozumienia, że... on niewiele może.

Marek Bobakowski
Jerzy Brzęczek WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek
Po niedzielnej (15.11.) porażce z Włochami (TUTAJ przeczytasz relację >>), na Biało-Czerwonych spadła fala krytyki. Przegrali 0:2, ale nie to było najgorsze. O wiele bardziej kibiców zabolał totalny brak pomysłu na grę. Zespół Jerzego Brzęczka nie istniał. Włosi wybili nam futbol z głowy.

Oliwy do ognia dolał Robert Lewandowski, który zaraz po meczu udzielił wywiadu TVP Sport. Wywiadu, który błyskawicznie przeszedł do historii. Otóż polski napastnik zapytany o taktykę na to spotkanie... zamilknął. Przez osiem sekund nie powiedział nic (TUTAJ o tym przeczytasz więcej >>). Tym samym uderzył w Brzęczka i jego sztab szkoleniowy. Tak przynajmniej ten gest odebrała zdecydowana większość obserwatorów.

18.11. (środa) Polaków czeka ostatni mecz w ramach rozgrywek Ligi Narodów - z Holandią. Przed tym spotkaniem Lewandowski i Brzęczek - przez media - wbili sobie małe szpileczki, ale wydaje się, że konflikt został zażegnany. Przynajmniej na razie.

Kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem przed kamerą TVP pojawił się Brzęczek (jak to zwykle bywa przed meczami kadry narodowej) i powiedział: "Rola sztabu szkoleniowego się kończy, gdy sędzia rozpocznie mecz. Od tego momentu nie możemy za wiele pomóc".

To dość zaskakujące i kontrowersyjne słowa. Pośrednio z nich wynika, że trenerzy nie mają wpływu na grę swojej ekipy. To po co jest ich obecność na ławce rezerwowych? Zastanawiająca wypowiedź Brzęczka.

Spotkanie z Holandią jest ostatnim w tym roku. Biało-Czerwoni zagrają dopiero wiosną 2021 - w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Rywali w grupie poznamy 7 grudnia 2020. Wtedy jest zaplanowane losowanie.

Czy Jerzy Brzęczek powinien nadal prowadzić reprezentację Polski?