Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Serbia. Nastolatek mianowany pierwszym trenerem. To rekord w historii futbolu

Rekordzistą został Vuk Novaković. W wieku zaledwie 19 lat przejął rolę pierwszego trenera serbskiej drużyny FC Miljakovac.
Rafał Szymański
Rafał Szymański
piłki WP SportoweFakty / Alex Burstow / Na zdjęciu: piłki

Młody szkoleniowiec będzie pełnił wszystkie obowiązki z tym związane, natomiast nie będzie mógł być wpisywany w oficjalnym protokole meczowym. Vuk Novaković aktualnie jest w trakcie odbywania kursu trenerskiego UEFA C i z tego powodu jego nazwisko początkowo nie będzie mogło widnieć w protokole meczowym.

Novaković udzielił wywiadu na łamach oficjalnej strony klubu FC Miljakovac. Najmłodszy trener w historii opisał swoje odczucia związane z objęciem nowej posady. Ambitny szkoleniowiec niezwłocznie zamierza wdrożyć swoje metody.

- Czuję się tym bardzo podekscytowany. Trafiłem do klubu, który pielęgnuje prawdziwe wartości. Podjąłem to wyzwanie i jestem w pełni gotów, by się z nim zmierzyć. Śledziłem pracę klubu od dawna. Oglądałem nagrania ostatnich spotkań i wiem, co powinniśmy poprawić – powiedział Novaković.

ZOBACZ WIDEO: Roman Kosecki wspomina spotkania z Diego Maradoną. "Geniusz piłkarski"

19-latek wyznał także, z których trenerów stara się brać przykład w swojej pracy. Zwraca uwagę między innymi na styl RB Lipsk. – Moim wzorem jest Radomir Antić. Dzięki niemu zacząłem wykonywać tę pracę, to właśnie on mnie zainspirował. Z uwagą spoglądam również na Juliana Nagelsmanna, na styl jego pracy i styl gry prowadzonych przez niego zespołów.

W przeszłości świeżo upieczony trener próbował swoich sił jako zawodnik w barwach OFK Belgrad i Bezaniji, jednocześnie pracował z juniorami.

Czytaj także:
Piłkarzowi Realu groziło więzienie. Skończy się na ogromnej grzywnie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×