Serie A: Cagliari Calcio trafione w doliczonym czasie. Sebastian Walukiewicz rozegrał pełną partię

Sebastian Walukiewicz nie opuszcza podstawowego składu Cagliari Calcio, a jego drużyna zremisowała 2:2 ze Spezią Calcio. Prowadziła dzięki niezwykłemu strzałowi Leonardo Pavolettiego, ale dała się dogonić w doliczonym czasie.
radość piłkarzy Cagliari PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: radość piłkarzy Cagliari

Obrona Cagliari Calcio nie popisała się w 36. minucie i pozwoliła beniaminkowi zdobyć prowadzenie 1:0. Simone Bastoni biegał bezkarnie między gospodarzami i przedostał się w ich pole karne. Płaskie dośrodkowanie ominęło między innymi Sebastiana Walukiewicza, a skutecznym strzałem podsumował je Emmanuel Gyasi. Trener Eusebio Di Francesco powinien mieć największe pretensje do Marko Roga oraz Gabriela Zappy.

Cagliari miało co poprawiać w przerwie i wróciło z szatni naładowane energią. W 52. minucie Joao Pedro oddał strzał na 1:1 z kilkunastu metrów. Sytuacja była odrobinę przypadkowa - Brazylijczyk znalazł się szczęśliwie w posiadaniu piłki, ale uderzenie było już klasowe. Ivan Provedel nie zdołał go sparować. W klasyfikacji strzelców ligi Joao Pedro ma sześć goli i przed sobą wyłącznie Zlatana Ibrahimovicia, Cristiano Ronaldo oraz Romelu Lukaku.

Drużyna z Sardynii miała coraz więcej do powiedzenia na boisku i w 58. minucie zdobyła prowadzenie 2:1. Leonardo Pavoletti strzelił niekonwencjonalnie i po wbiegnięciu między dwóch obrońców pokonał bramkarza "krzyżakiem". Cieszył się z gola we włoskiej elicie po raz pierwszy od maja 2019 roku. Asystował Gabriele Zappa i zrehabilitował się za zachowanie przy golu beniaminka.

Sebastian Walukiewicz i jego kompani z defensywy znaleźli się jeszcze raz pod presją, ponieważ Spezia próbowała do końca wyrównać. Poza Polakiem i wspomnianym Zappą byli w bloku obronnym Ragnar Klavan oraz w końcówce meczu Alessandro Tripaldelli. Błąd popełnił Estończyk, za którego faul na Roberto Piccolim w doliczonym czasie została podyktowana jedenastka. Za wykonanie rzutu karnego zabrał się M'Bala Nzola i strzelił na 2:2.

Cagliari Calcio - Spezia Calcio 2:2 (0:1)
0:1 - Emmanuel Gyasi 36'
1:1 - Joao Pedro 52'
2:1 - Leonardo Pavoletti 56'
2:2 - M'Bala Nzola 90'

Cagliari: Alessio Cragno - Gabriele Zappa, Sebastian Walukiewicz, Ragnar Klavan, Andrea Carboni (73' Alessandro Tripaldelli) - Razvan Marin, Marko Rog - Adam Ounas (77' Paolo Farago), Joao Pedro, Riccardo Sottil (89' Fabrizio Caligara) - Leonardo Pavoletti (77' Alberto Cerri)

Spezia: Ivan Provedel - Salva Ferrer (46' Jacopo Sala), Claudio Terzi (63' Julian Chabot), Martin Erlic, Simone Bastoni - Nahuel Estevez, Matteo Ricci (84' Roberto Piccoli), Giulio Maggiore - Emmanuel Gyasi (80' Kevin Agudelo), M'Bala Nzola, Diego Farias (63' Alessandro Deiola)

Żółte kartki: Ferrer, Terzi, Estevez, Chabot (Spezia)