La Liga. Lider Real Sociedad tylko zremisował

Kto by się spodziewał, że w La Lidze spotkaniem kolejki będzie potyczka lidera Realu Sociedad z 3. w tabeli Villarrealem. Mecz zakończył się remisem 1:1, który najbardziej ucieszył wicelidera Atletico Madryt.

Michał Piegza
Igor Zubeldia (z lewej) oraz Pervis Estupinan PAP/EPA / Juan Herrero / Na zdjęciu: Igor Zubeldia (z lewej) oraz Pervis Estupinan
W La Liga w 11. kolejce do najciekawszej potyczki doszło w ostatnim niedzielnym meczu. W niej lider Real Sociedad podejmował plasujący się na 3. pozycji Villarreal.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości. Już  6. minucie gola dla Villarrealu zdobył Gerard Moreno, wykorzystując rzut karny. Gospodarze do remisu doprowadzili w 33. minucie. Mikel Oyarzabal do siatki także trafił z jedenastu metrów.

Po zmianie stron więcej goli nie padło. Z podziału punktów najbardziej cieszyć może się Atletico. Zespół z Madrytu do lidera traci obecnie punkt, ale ma rozegrane dwa spotkania mniej.

Real Sociedad - Villarreal CF 1:1 (1:1)
0:1 - Moreno (k.) 6'
1:1 - Oyarzabal (k.) 33'

Getafe CF - Athletic Bilbao 1:1 (0:1)
0:1 - Villalibre 9'
1:1 - Angel 75'

Celta Vigo - Granada CF 3:1 (1:1)
0:1 - Suarez 25'