La Liga. Eibar wygrało. Damian Kądzior ponownie tylko rezerwowym

Ważne spotkanie wygrał zespół Eibar. Drużyna, której barw broni Damian Kądzior 2:0 pokonała na boisku rywala Betis. Polak całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Michał Piegza
Damian Kądzior WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Damian Kądzior
Reprezentant Polski Damian Kądzior po raz kolejny nie pojawił się na boisku w meczu swojej drużyny. Poniedziałkowy wieczór był udany dla zespołu Polaka. Eibar zdobyło cenne trzy punkty, 2:0 pokonując w Sewiili Betis.

Prowadzenie goście zdobyli w 49. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Yoshinori Muto wślizgiem skierował piłkę do siatki. Eibar mogło cieszyć się z trafienia już przed przerwą. Jednak gola, którego zdobył Takashi Inui, sędzia po konsultacji z VAR-em anulował.

Wynik spotkania w 54. minucie ustalił Esteban Burgos pewnie egzekwując rzut karny podyktowany po ostrym faulu bramkarza. Minutę przed końcem golkiper gospodarzy Joel Robles  częściowo poprawił sobie humor broniąc "jedenastkę" egzekwowaną przez Sergio Enricha.

Sevilla FC - SD Eibar 0:2 (0:0)
0:1 - Yoshinori Muto 49'
0:2 - Esteban Burgos (k.) 54'

Czytaj także: La Liga. Real Madryt - Alaves: trzecia w sezonie porażka Królewskich La Liga. FC Barcelona - Osasuna Pampeluna. Pewna wygrana Dumy Katalonii, piękny gest Messiego dla Maradony