Dawid Kownacki strzelił zwycięskiego gola. Mocne wejście Polaka z ławki rezerwowych

Dawid Kownacki wszedł z ławki rezerwowych w 78. minucie meczu Fortuny Duesseldorf z Darmstadt i dobrze wykorzystał czas spędzony na boisku. Polak strzelił decydującego gola na 3:2.

Dawid Kownacki Getty Images / Stuart Franklin/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Duże emocje w meczu 2. Bundesligi rozpoczęły się po przerwie. SV Darmstadt 98 dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale w obu przypadkach gospodarze doprowadzali do remisu. Po strzale Kenana Karamana na 2:2 obu drużynom pozostało kilkanaście minut na rozstrzygnięcie pojedynku.

Trener Fortuny Duesseldorf zdecydował się na wprowadzenie z ławki rezerwowych Dawida Kownackiego i właśnie były zawodnik Sampdorii strzelił decydującego gola na 3:2 w przedostatniej minucie podstawowego czasu.

Dawid Kownacki strzelił drugiego gola w sezonie i dzięki niemu został bohaterem spotkania. W zespole z Duesseldorfu zaprezentowali się również Adam Bodzek oraz Jakub Piotrowski, którzy również byli zmiennikami.

Fortuna Duesseldorf - SV Darmstadt 98 3:2 (0:0)
0:1 - Serdar Dursun 51'
1:1 - Rouwen Hennings 56'
1:2 - Tobias Kempe (k.) 67'
2:2 - Kenan Karaman 77'
3:2 - Dawid Kownacki 89'

Czy Dawid Kownacki zagra jeszcze w przyszłości w reprezentacji Polski?