Serie A: AS Roma i US Sassuolo nie spełnili oczekiwań. Kamil Glik kapitanem, a Atalantę zatrzymała ulewa

Rozczarowania w lidze włoskiej. AS Roma zremisowała bezbramkowo z US Sassuolo i takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Parmy z Benevento Calcio. W Udine meczu w ogóle nie było z powodu zalania boiska.
Bruno Alves (z prawej) oraz Gianluca Lapadula PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Bruno Alves (z prawej) oraz Gianluca Lapadula

Po meczu AS Romy i US Sassuolo można było spodziewać się ofensywnego futbolu, chęci do atakowania w obu kierunkach boiska. W tym sezonie więcej strzałów niż te drużyny oddają wyłącznie AC Milan i Napoli. W siedmiu wcześniejszych konfrontacjach rzymian z Neroverdimi na Stadio Olimpico padło 26 goli, czyli średnio 3,7 na spotkanie. Dlatego wynik 0:0 niedzielnego meczu był niemiłym rozczarowaniem.

Roma nie była zadowolona z decyzji sędziego w pierwszej połowie. Pedro Rodriguez został ukarany czerwoną kartką, a trafienie Edina Dzeko zostało anulowane. Giallorossi rozchmurzyli się w 75. minucie, kiedy to Fabio Maresca nie uznał gola Lukasa Haraslina. Były skrzydłowy Lechii Gdańsk oddał świetne uderzenie z dystansu, ale przed tym znalazł się na spalonym.

Parma oraz Benevento chcieli wykorzystać pierwsze w historii spotkanie do zbudowania przewagi nad strefą spadkową. W poprzedniej kolejce podopieczni Fabio Liveraniego wygrali z Genoą, a drużyna Kamila Glika zremisowała z Juventusem. To były budujące wyniki. Parma nie przegrywała w poprzednich meczach na Stadio Ennio Tardini i traciła mało bramek. Dlatego strzelenie jej gola wydawało się być dużym wyzwaniem dla beniaminka.

Szansę na strzelenie gola miał już w 5. minucie Gianluca Lapadula, ale nie zaskoczył swoim uderzeniem Luigiego Sepe. Druga połowa rozpoczęła się od podobnej sytuacji, ale doświadczony bramkarz poradził sobie z uderzeniem oddanym przez Riccardo Improtę. W Parmie, tak jak w Rzymie, było bezbramkowo, ale w tym przypadku wynik 0:0 był już znacznie mniejszym zaskoczeniem. Kamil Glik został już kapitanem Benevento i dyrygowana przez niego formacja nie pozwoliła sobie na stratę gola.

O godzinie 15 miał rozpocząć się jeszcze jeden mecz. Udinese Calcio powinno zmierzyć się z Atalantą, ale pierwszego gwizdka nie było. Federico La Penna w porozumieniu z kapitanami uznał, że zalane wodą boisko nie nadaje się do gry. Atalanta zmarnowała czas i pieniądze na podróż do Udine, ale przynajmniej nie zmęczyła się przed decydującym meczem przeciwko Ajaksowi Amsterdam w fazie grupowej Ligi Mistrzów.