Liga Europy. Piotr Zieliński najlepszym graczem SSC Napoli. "Bramka o fundamentalnym znaczeniu"

Piotr Zieliński strzelił bramkę na wagę awansu SSC Napoli do fazy pucharowej Ligi Europy. Zdaniem włoskich dziennikarzy był najlepszym graczem swojego zespołu w czwartkowym meczu.

Mateusz Kozanecki
Piotr Zieliński Getty Images / CIRO FUSCO / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
SSC Napoli do końca musiało drżeć o awans do kolejnej fazy w Lidze Europy. Sygnał do ataku dał Piotr Zieliński, który w 35. minucie strzelił gola na 1:0. Polak znalazł się na linii pola karnego, gdzie zebrał piłkę wybitą po dośrodkowaniu Mertensa. Oddał strzał, którym pokonał bramkarza.

Była to pierwsza, historyczna bramka na Stadio Diego Maradona. Przypomnijmy, że decyzją władz miasta zmarły niedawno Argentyńczyk został w zeszłym tygodniu patronem obiektu.

Zieliński spędził na boisku łącznie 75 minut i zebrał bardzo dobre recenzje za swoją grę. Portal tuttomercatoweb.com uznał go za najlepszego gracza swojego zespołu.

Reprezentant Polski otrzymał notę 7 (w skali 1-10). "Przeciwko Romie i Crotonie nie udało mu się strzelić. Ale nadeszła czwartkowa noc i zdobył bramkę o fundamentalnym znaczeniu. To był również pierwszy gol na stadionie Diego Maradony" - pisali dziennikarze.

"Siódemkę" Zieliński otrzymał także od calcionapoli1926.it. "Rozpoczynał grę powoli, ale rósł z każdą mijającą minutą. Przede wszystkim był autorem bramki na 1:0 dla Napoli" - uzasadniono wybór.

"Jego bramka to prawdziwa perełka" - napisali z kolei dziennikarze calciomercato.com, przyznając Polakowi notę 7. 6,5 Polak uzyskał od calcionapoli24.it. "Nie miał wielu kontaktów z piłką, ale duży wpływ na wynik".

SSC Napoli ostatecznie zremisowało 1:1. W doliczonym czasie gry gola dla Realu Sociedad strzelił Willian Jose. Mimo to zespół Gennaro Gattuso zwyciężył w grupie F z dorobkiem 11 punktów.