MLS: Columbus Crew triumfuje w rozgrywkach. Seattle Sounders zdeklasowane w finale

Columbus Crew zwyciężyło w wielkim finale 3:0 z Seattle Sounders. Drużyna prowadzona przez Caleba Portera po raz drugi w historii sięgnęła po mistrzostwo Major Soccer League.

Rafał Szymański
piłkarze Columbus Crew Getty Images / Jason Mowry/Icon Sportswire / Na zdjęciu: piłkarze Columbus Crew
Zespół Colmubus Crew nie pozostawił złudzeń rywalom, choć ostateczny rezultat w pełni nie odzwierciedlił przebiegu całego spotkania.

Wynik w 25. minucie rywalizacji otworzy ł Lucas Zelarayan - Argentyńczyk oddał strzał z powietrza, po którym  Stefan Frei pierwszy raz skapitulował. 6 minut później było już 2:0 za sprawą trafienia  Derricka Etienne'a. Zelarayan zdobył swoją drugą bramkę w 82. minucie i jednocześnie ustalił wynik meczu na 3:0.

Drużyna Seattle Sounders miała okazje bramkowe, natomiast nie zdołała nawiązać kontaktu z gospodarzami finałowego starcia.

Columbus Crew po raz drugi w swojej 26-letniej historii zwyciężyło w rozgrywkach Major League Soccer. Wcześniej klub, którego barwy niegdyś reprezentował Robert Warzycha, święcił triumf w 2008 roku.

Warto przypomnieć, że 5 lat temu Columbus poległo w wielkim finale z Portland Timbers (1:2), a drużynę rywali prowadził wówczas  Caleb Porter, czyli szkoleniowiec, który teraz poprowadził "The Crew" do mistrzostwa.

Columbus Crew - Seattle Sounders 3:0 (2:0)
1:0 - Lucas Zelarayan 25'
2:0 - Derrick Etienne 31'
3:0 - Lucas Zelarayan 82'