PKO Ekstraklasa. Raków w pogoni za liderem, ciasno na dole. Zobacz tabelę ligi

Raków Częstochowa wciąż ma szansę zostać liderem PKO Ekstraklasy na przerwę zimową. Prawdziwy ścisk jest na dole tabeli, wszyscy beniaminkowie są w walce o utrzymanie. Zobacz tabelę rozgrywek.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Piłkarz drużyny Raków Częstochowa Patryk Kun (L) i Maciej Makuszewski (P) z zespołu Jagiellonia Białystok PAP / Waldemar Deska / Na zdjęciu: Piłkarz drużyny Raków Częstochowa Patryk Kun (L) i Maciej Makuszewski (P) z zespołu Jagiellonia Białystok
W niedzielę odbyły się dwa spotkania w ramach 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Najpierw Lech Poznań przyjechał do Mielca na mecz z miejscową Stalą. "Kolejorz" chciał odkuć się za fazę grupową Ligi Europy, która zakończyła się niepowodzeniem i zajęciem ostatniego miejsca. Stal potrzebowała za to punktów po porażce z Pogonią Szczecin 0:2.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą bramki Andrei Prokicia. Stal faktycznie grała lepszą, bardziej dynamiczną piłkę. Lech miał sporo problemów, by skonstruować coś składnego. Poznaniacy przebudzili się w drugiej połowie, zaczęli mocniej nacierać na bramkę rywala. Wyrównali dopiero w końcówce - gola na 1:1 strzelił. Pedro Tiba. Spotkanie skończyło się podziałem punktów. Więcej o tym starciu TUTAJ.

W drugim meczu Raków Częstochowa podejmował Jagiellonię Białystok. Wicelider rozgrywek powinien już w pierwszej połowie załatwić sprawę wygranej, ale zmarnował kilka sytuacji. W drugiej części ekipa Marka Papszuna grała bardziej ekonomiczną piłkę, nie forsowała tempa, a Jagiellonii brakowało dokładności. Spotkanie skończyło się wygraną Rakowa 3:2, a dwie bramki z rzutu karnego dla gospodarzy zdobył Petr Schwarz. Więcej o meczu TUTAJ.

W tabeli Ekstraklasy prowadzi Legia Warszawa z przewagą dwóch punktów nad Rakowem. Podium uzupełnia w tej chwili Górnik Zabrze. Lech i Jagiellonia są w środku stawki.

Z kolei na dole jest bardzo ciasno. Wszystko wskazuje na to, że o utrzymanie powalczy cała trójka beniaminków (Warta Poznań, Stal i Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz obie Wisły - z Krakowa i Płocka. Między 13. a 16. miejscem są tylko dwa punkty różnicy.

Stal Mielec - Lech Poznań 1:1 (1:0)
1:0 - Andreja Prokić 27'
1:1 - Pedro Tiba 87'

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 3:2 (1:0) 1:0 - Andrzej Niewulis 17' 2:0 - Petr Schwarz (k.) 52' 2:1 - Maciej Makuszewski 69' 3:1 - Petr Schwarz (k.) 76' 3:2 - Jesus Imaz 90+3'