Premier League. Chelsea - West Ham: Fabiański i spółka rozbici w końcówce

Chelsea pokonała West Ham 3:0. Gospodarze długo prowadzili 1:0. W końcówce, w krótkim czasie, gospodarze dwukrotnie pokonali Łukasza Fabiańskiego i zakończyli potyczkę efektowną wygraną.

Michał Piegza
piłkarze Chelsea FC PAP/EPA / Catherine Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
Przed bezpośrednim starciem obydwa zespoły w tabeli dzieliły dwa punkty. Wyżej w Premier League plasowała się Chelsea.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków miejscowych, ale to Młoty trafiły do siatki. W 7. minucie Declan Rice  z ostrego kąta uderzył do bramki. Gola jednak nie było, autor trafienia wcześniej był na niewielkim spalonym.

Chwilę później faworyzowani gospodarze zdobyli bramkę. Z kornera dogrywał Mason Mount, głową do siatki z sześciu metrów trafił Thiago Silva.

Sześć minut później Łukasz Fabiański po raz kolejny skapitulował. Jednak gol Tammego Abrahama nie został uznany. Futbolówka wcześniej opuściła plac gry. W 30. minucie arbiter po raz kolejny anulował trafienie. Bramkę zdobył Jarrod Bowen, wcześniej jednak sfaulował Silvę.

Chwilę przed przerwą spokój Chelsea mógł zapewnić Timo Werner. W sytuacji sam na sam napastnik chciał uderzyć między nogami Fabiańskiego, Polak nie pozwolił się zaskoczyć.

Po zmianie stron w 49. minucie Werner zamiast w piłkę wjechał wślizgiem w nogi Fabiańskiego. Reprezentant Polski potrzebował pomocy medycznej, po chwili był w pełni sił.

Druga połowa długo przebiegała pod dyktando West Hamu. Goście poza posiadaniem piłki nie byli w stanie niczym zaimponować. Edouard Mendy musiał zachowywać czujność tylko i wyłącznie na przedpolu.

Jeden gol przewagi to niewiele. Piłkarze Chelsea byli tego świadomi i starali się oddalać grę od własnej bramki. Gospodarze prowadzenie podwyższyli dość przypadkowo w 78. minucie. Werner uderzał, ale skiksował. Wyszło z tego podanie do Abrahama, który z pięciu metrów skierował piłkę do siatki. Kilkadziesiąt sekund później napastnik trafił na 3:0. Christian Pulisić z bliska uderzył w Fabiańskiego, Polak odbijając piłkę został staranowany przez rywala. Do futbolówki dopadł Abraham i strzałem z ostrego kąta trafił do siatki. Arbiter uznał, że bramkarz nie był faulowany i wskazał na środek.

W końcówce West Ham niewiele potrafił zdziałać, Chelsea bez problemów do końca dowiozła okazałą wygraną. Gospodarze mogli wygrać jeszcze wyżej, ale w 89. minucie Werner z pięciu metrów trafił w poprzeczkę.

Chelsea FC - West Ham United 3:0 (1:0)
1:0 - Thiago Silva 10'
2:0 - Tammy Abraham 78'
3:0 - Tammy Abraham 80'

Chelsea FC: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma, Thiago Silva, Ben Chilwell (9' Emerson Palmieri) - N'Golo Kante, Jorginho (66' Mateo Kovacić), Mason Mount - Timo Werner, Tammy Abraham, Christian Pulisić (84' Kai Havertz).

West Ham United: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Fabian Balbuena, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell - Declan Rice, Tomas Soucek - Jarrod Bowen (90' Ryan Fredericks), Mark Noble, Pablo Fornals (66' Said Benrahma) - Sebastien Haller.

Sędzia: Chris Kavanagh.