Złoty But: gigantyczna przewaga Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski ma coraz większą przewagę w europejskiej klasyfikacji Złotego Buta. To już pięć goli różnicy między nim a drugim Cristiano Ronaldo.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski Getty Images / Alex Gottschalk/DeFodi / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W niedzielę Robert Lewandowski dorzucił dwa kolejne gole, ale pierwsze 45 minut meczu z Mainz było sensacyjne. Mistrz Niemiec przegrywał na swoim stadionie 0:2 i zanosiło się na wielką wpadkę Bayernu. Ale druga połowa była koncertem Bawarczyków, którzy strzelili w sumie pięć goli. Dwa z nich były autorstwa Roberta Lewandowskiego.

Na drugie miejsce w Złotym Bucie awansował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest także w wybitnej formie i średnio co 65 minut trafia do siatki w Serie A. Dla porównania Lewandowski potrzebuje 57 minut, żeby pokonać bramkarza.

W poniedziałek swój wynik może poprawić jeszcze Mohamed Salah. Jego Liverpool zagra na wyjeździe z Southampton.

-. Heung-min Son Tottenham 12 (+1) 24

Ranking powstaje w oparciu o liczbę goli strzelonych przez piłkarzy w lidze. Bramki są mnożone przez współczynnik trudności rozgrywek. Najwyższy - dwa - ma pięć czołowych lig. Obecnie: hiszpańska, angielska, niemiecka, francuska i włoska (współczynnik zależy od wyników klubów z każdej ligi w europejskich pucharach w ciągu ostatnich pięciu sezonów). W poprzednim sezonie nagrodę zebrał Ciro Immobile (72 pkt za 36 goli).

Czy Lewandowski strzeli przynajmniej 40 goli w Bundeslidze?