Wygrane zespołów Polaków w Championship. Norwich umacnia się na pozycji lidera

Przemysław Płacheta zagrał kilkanaście minut w barwach Norwich, a Bartosz Białkowski zachował czyste konto w Millwall. Drużyny Polaków zwyciężyły w swoich meczach. "Kanarki" są na dobrej drodze do powrotu do Premier League.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Przemysław Płacheta Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Prowadzące w tabeli Norwich City podejmowało u siebie goniące za miejscami dającymi prawo gry w play-offach Bristol City. "Kanarki" dominowały prawie całe spotkanie. Rywala na jakiekolwiek zrywy było stać dopiero w drugiej połowie, ale i tak nie tworzył specjalnego zagrożenia.

Norwich wykreowało aż 14 sytuacji przy zaledwie trzech Bristolu. Gospodarze wygrali 2:0, a dublet ustrzelił Jordan Hugill. Przemysław Płacheta pojawił się na boisku w 77. minucie, gdy wynik był już ustalony. Udało mu się zagrać kilka dobrych podań, ale obrońcy dość łatwo wyłączali go z gry.

Dzięki temu zwycięstwu Norwich umocniło się na prowadzeniu w tabeli The Championship i ma siedem punktów przewagi nad drugim Swansea City. "Kanarki" mogą odskoczyć po następnej serii gier. Wystarczy wygrać z Middlesbrough i liczyć na remis "Łabędzi" z trzecim Brentford FC.

W środowy wieczór grało też Millwall. Bartosz Białkowski ponownie zagrał 90 minut i tym razem zachował czyste konto. Jego zespół wygrał na wyjeździe z Huddersfield 1:0. Najwięcej działo się na początku spotkania, kiedy goście narzucili swój styl gry. Wtedy też zdobyli bramkę za sprawą trafienia Scotta Malone'a. Niedługo potem oddali inicjatywę, a gospodarze zmarnowali rzut karny.

Milwall zakończyło serię czterech ligowych meczów bez wygranej. Pozostało jednak na 14. miejscu w tabeli. W następnej kolejce "Lwy" zagrają z czwartym Watford FC.

Norwich City - Bristol City 2:0 (1:0)
1:0 - Jordan Hugill 37'
2:0 - Jordan Hugill 76'

Huddersfield Town - Millwall FC 0:1 (0:1)
0:1 - Scott Malone 4'