Robert Lewandowski nie dokończył meczu. Hansi Flick przekazał informacje nt. zdrowia Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Środowy mecz FC Augsburg - Bayern Monachium (0:1) zakończył się dla Roberta Lewandowskiego już w 66. minucie. Po spotkaniu trener Bawarczyków Hansi Flick przekazał informacje na temat stanu zdrowia najlepszego piłkarza na świecie.

Kibice Bayernu Monachium i Roberta Lewandowskiego mogli mocno się zaniepokoić. To dlatego, że Polak zakończył udział w środowym meczu Bawarczyków na wyjeździe z Augsburgiem już w 66. minucie.

Na szczęście nie chodzi o jakąś poważniejszą kontuzję. Hansi Flick wszystko wyjaśnił tuż po spotkaniu.

- Już w środowy poranek poczuł jakiś dyskomfort w mięśniach. Powiedział jednak, że jest w stanie to kontrolować. Miał dać znać, jeżeli coś będzie nie tak i to właśnie zrobił - zaznaczył trener Bayernu, cytowany przez sportbuzzer.de.

Zapewnił, że ta zmiana była roszadą dla bezpieczeństwa. - Robert jest dla nas bardzo ważny. Nie chcieliśmy ryzykować - podkreślił.

W 12. minucie środowego meczu FC Augsburg - Bayern Monachium w polu karnym rywali faulowany był Lucas Hernandez. Sędzia dostrzegł przewinienie i podyktował jedenastkę.

Do piłki podszedł Robert Lewandowski. Polak zamienił ją na trafienie, tym samym uzyskując 22. gola w sezonie, co jest rekordem Bundesligi na tym etapie.

To było jedyne trafienie w tym spotkaniu. Bayern triumfował 1:0. Kolejny mecz zagra w niedzielę, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z Schalke 04 Gelsenkirchen. Początek o godz. 15:30, transmisja w Eleven Sports 1.