Australia. Michał Janota doczekał się debiutu w nowych barwach

W niedzielę zespół Central Coast Mariners przegrał 1:2 z Wellington Phoenix. Michał Janota pojawił się na murawie w końcówce tego spotkania.

Rafał Szymański
Michał Janota WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Janota
Wynik tej rywalizacji po kwadransie otworzył Ulises Davila, który w ten sposób wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Chwilę przed końcem pierwszej połowy meczu wyrównał Alou Kuol.

W 88. minucie gry zwycięstwo drużynie gospodarzy dało trafienie Jaushuy Sotirio. Po 5 kolejkach zespół Central Coast Mariners znajduje się na pozycji wicelidera ligowej tabeli. Ekipa Wellington Phoenix rozegrała o 1 mecz mniej i aktualnie jest na 9. miejscu.

W doliczonym czasie w barwach gospodarzy zadebiutował Michał Janota, który zmienił Daniela Da Silvę. Ofensywny pomocnik w połowie grudnia minionego roku został zawodnikiem klubu występującego w australijskiej A-League. 30-latek podpisał kontrakt do końca rozgrywek 2020/21.

W przeszłości Janota grał w w takich drużynach, jak między innymi Feyenoord Rotterdam, Korona Kielce, Arka Gdynia czy Al-Fateh SC. Na swoim koncie ma łącznie 21 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski.