PKO Ekstraklasa: Lech Poznań goni w ślimaczym tempie. Zobacz tabelę

Lech Poznań pozostaje w dolnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy po bezbramkowym remisie z KGHM Zagłębiem Lubin. Z wyników, które padły w piątek, cieszą się kluby z czołówki ligi.

mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: mecz Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Lech Poznań nie zwyciężył z KGHM Zagłębiem Lubin już od siedmiu meczów. W piątek grał o odczarowanie Miedziowych i pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy, ale nie potrafił strzelić ani jednego gola dobrze zorganizowanym przeciwnikom.

16. kolejka rozpoczęła się meczem Lechii Gdańsk z Wartą Poznań i zakończył się on remisem 1:1. Gospodarze przeważali w pierwszej połowie, ale po przerwie oddali pole, co miało swoje konsekwencje. Po podziale punktów zamykają górną połowę tabeli. Warta wywalczyła "oczko" w walce o utrzymanie - jest na 12. miejscu w lidze.

Drużyny, które zagrały w piątek, nie mogły zmienić kolejności na najwyższych miejscach w tabeli, ale też nie odrobiły strat do czołówki. W PKO Ekstraklasie prowadzi Pogoń Szczecin przed Legią Warszawa i Rakowem Częstochowa. W sobotę podopieczni Kosty Runjaicia zmierzą się z Cracovią, a drużyny z Warszawy i Częstochowy przystąpią do bezpośredniego starcia.

Na ostatnim miejscu jest Podbeskidzie Bielsko-Biała. Podopieczni Roberta Kasperczyka staną przed szansą opuszczenia lokaty spadkowej w niedzielę, kiedy podejmą Górnika Zabrze. 16. kolejka potrwa do poniedziałku.