La Liga. Zidane zachwycony postawą podopiecznych. "Pokazaliśmy charakter"

- Trzy punkty były dla nas bardzo ważne. Cieszy mnie ta wygrana, ponieważ pokazaliśmy charakter. Musimy iść krok po kroku i walczyć dalej - mówi Zinedine Zidane.

Rafał Szymański
Zinedine Zidane PAP/EPA / JAVIER CEBOLLADA / Na zdjęciu: Zinedine Zidane
Drużyna Realu Madryt zdołała zrehabilitować się po ostatniej rozczarowującej porażce z Levante (1:2). "Królewscy" odnieśli zwycięstwo 2:1 nad zespołem SD Huesca.

To piłkarze Jose Rojo Martina jako pierwsi wyszli na prowadzenie w tej rywalizacji. Na początku drugiej połowy bramkę zdobył Javier Galan. Zawodnicy Realu odrobili straty, ponieważ dwukrotnie drogę do siatki znalazł Raphael Varane.

Po ostatnim gwizdku sędziego trener ekipy z Santiago Bernabeu podkreślał wagę tego zwycięstwa. - Trzy punkty były dla nas bardzo ważne. Cieszy mnie ta wygrana, ponieważ pokazaliśmy charakter. Sezon jest bardzo długi, dlatego musimy iść krok po kroku i walczyć dalej - podsumował Zinedine Zidane na konferencji prasowej.

- Nigdy nie jest łatwo, gdy rywal strzela jako pierwszy. Mieliśmy kilka minut z małymi trudnościami, ale ciągle wierzyliśmy, że możemy to zmienić. To właśnie zrobiliśmy dzięki naszej osobowości. To też bardzo budujący wynik, gdy wygrywasz w taki sposób - uzupełnił Francuz.

Po 21 rozegranych meczach Real jest wiceliderem stawki Primera Division. Na prowadzeniu jest Atletico, które w chwili obecnej ma 7 oczek przewagi nad podopiecznymi Zidane'a.