PKO Ekstraklasa. Wisła pnie się ku górze, kryzys Cracovii trwa. Zobacz tabelę

Wisła Kraków odniosła bardzo cenne zwycięstwo z liderem Ekstraklasy i przesunęła się wyżej. W odmiennych nastrojach może być rywal zza miedzy, Cracovia. "Pasy" nie wygrywają i mają niewielką przewagę nad miejscem spadkowym. Zobaczcie tabelę.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Jakub Bartkowski i Piotr Starzyński PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Jakub Bartkowski i Piotr Starzyński
W piątkowych meczach 18. kolejki PKO Ekstraklasy grały drużyny z Krakowa. Najpierw Cracovia rywalizowała o trzy punkty na wyjeździe ze Stalą Mielec. Wygrana mogła być bardzo istotna w dalszej walce o utrzymanie. Oba zespoły jednak rozczarowywały w ataku, nie podejmowały zbytniego ryzyka. Jeśli już oddawały jakiś strzał, to z dobrej strony pokazywali się bramkarze. "Pasy" i Stal mają nad czym myśleć. Wynik 0:0 nie zadowala żadnej ze stron. Cracovia nie wygrała piątego ligowego spotkania z rzędu. Więcej o meczu TUTAJ.

W wieczornym spotkaniu Wisła Kraków miała niełatwe zadanie. Podejmowała lidera ligi, Pogoń Szczecin. Jednak od początku "Biała Gwiazda" prezentowała dużo lepszą piłkę i do przerwy prowadziła z chaotycznie grającymi "Portowcami" 2:0. Najpierw bramkę samobójczą zdobył Benedikt Zech, a potem pięknym strzałem w samo okienko popisał się Felicio Brown Forbes.

W drugiej połowie Pogoń rzuciła się do odrabiania strat, ale sił i pomysłów starczyło tylko na jednego gola autorstwa Alexandra Gorgona. Wygraną Wisły 2:1 należy uznać mimo wszystko za dużą niespodziankę, choć forma "Białej Gwiazdy" stale rośnie. Więcej nt. spotkania TUTAJ.

W ligowej tabeli prowadzi Pogoń, ale może stracić pozycję lidera na rzecz Legii Warszawa. Stołeczni muszą wygrać z Wisłą Płock. Z kolei Wisła Kraków awansowała na 10. miejsce, wyprzedzając Piasta Gliwice i oba kluby z Poznania - Wartę i Lecha. Cracovia ma tylko trzy punkty przewagi nad ostatnią Stalą.

Stal Mielec - Cracovia 0:0

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (2:0) 1:0 - Benedikt Zech 31' 2:0 - Felicio Brown Forbes 45+2' 2:1 - Alexander Gorgon 48'