"Widz, który nie musiał płacić za bilet". Włosi ocenili występ Drągowskiego

W inauguracyjnym meczu 23. kolejki Serie A ACF Fiorentina bezproblemowo wygrała ze Spezią Calcio 3:0. Goście praktycznie nie istnieli, dlatego Bartłomiej Drągowski nie miał zbyt wiele roboty. Jednak włoskie media doceniają jego czujność.

Artur Babicz
Bartłomiej Drągowski PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
ACF Fiorentina zrehabilitowała się po bezbarwnym występie w ubiegłym tygodniu i z łatwością pokonała beniaminka Serie A - Spezię Calcio. Wynik 3:0 odzwierciedla to co działo się na boisku. W pierwszej połowie goście nie byli w stanie w ogóle zagrozić bramce rywali. W drugiej odsłonie Spezia parę razy zaatakowała, jednak wtedy czujność zachował Bartłomiej Drągowski.

Wydaje się, że udział polskiego bramkarza w piątkowym spotkaniu najlepiej opisał portal CalcioMercato.com. "Widz, który nie musiał płacić za bilet. Nie miał roboty w pierwszej odsłonie, kiedy to Spezia próbowała atakować, ale nie oddała celnego strzału. W drugiej połowie spokojnie obronił niebezpieczne strzały". Ponadto oceniono występ Drągowskiego na "6" w 10-stopniowej skali.

W podobnym stylu występ Polaka oceniają również inne media z Półwyspu Apenińskiego. "W pierwszej połowie, nie musiał podejmować żadnych znaczących interwencji. Jedynie w drugiej połowie pokazał swoje umiejętności" opisał występ Drągowskiego portal TuttoMercatoWeb.com, który wystawił mu notę "6".

Zresztą włoskie media były całkowicie zgodne w ocenie występu polskiego bramkarza. Na "6" oceniły go również portale CalcioNews24.com oraz Violanews.com. To drugie medium zwróciło również uwagę na to, że pomimo niewielkiej ilości pracy, Polak ciągle był na posterunku. "Zawsze uważny, nawet jeżeli nie musiał być wzywany do ważnych interwencji. Dobrze wznawiał piłkę do gry".

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)