Turcja. Jakub Szumski nie dokończył meczu. Zespół Polaka poniósł porażkę

Niedzielne spotkanie Erzurumsporu z Hataysporem zakończyło się rezultatem 1:3. Na początku drugiej połowy Jakub Szumski został odesłany do szatni.

Rafał Szymański
Jakub Szumski Getty Images / Hilmi Tunahan Karakaya / Na zdjęciu: Jakub Szumski
Wynik tej rywalizacji w 23. minucie otworzył Alexandros Katranis. Jeszcze przed przerwą Hatayspor podwyższył prowadzenie. Mame Diouf podszedł do rzutu karnego. Jakub Szumski wyczuł intencje Senegalczyka, ale nie zdołał odbić piłki.

Po zmianie stron w dalszym ciągu przeważała drużyna gości. Aaron Boupendza stanął oko w oko z Szumskim. Polski bramkarz brutalnie sfaulował rywala przed polem karnym i chwilę później obejrzał czerwoną kartkę.

Boupendza w 51. minucie strzelił trzeciego gola dla Hataysporu. Jedyną bramkę dla zespołu polskiego bramkarza zdobył Oltan Karakullukcu, który wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry.

Szumski po raz siódmy w tym sezonie wystąpił w rozgrywkach Super Lig. Do tej pory 28-latek zachował czyste konto w trzech meczach. Po porażce w 26. kolejce Erzurumspor jest na 17. miejscu w tabeli i ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

BB Erzurumspor - Hatayspor 1:3 (0:2)
0:1 - Alexandros Katranis 23'
0:2 - Mame Diouf (k.) 45+3'
0:3 - Aaron Boupendza 51'
1:3 - Oltan Karakullukcu 90+2'