SSC Napoli z wygraną, a Piotr Zieliński chwalony. Włosi żałują anulowanego gola

SSC Napoli pokonało Benevento Calcio 2:0, a Piotr Zieliński był jedną z wyróżniających się postaci zespołu Gennaro Gattuso. Włoskie media żałują tylko anulowanego gola polskiego pomocnika.

Łukasz Witczyk
Piotr Zieliński (z prawej) Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (z prawej)
Zespół z Neapolu nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa nad Benevento Calcio. SSC Napoli w 34. minucie objęło prowadzenie po trafieniu Driesa Mertensa, a w drugiej połowie beniaminka Serie A dobił Matteo Politano. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w pierwszej części gry nie został uznany gol Piotra Zielińskiego.

Szkoda, bo mogło to być magiczne trafienie. Zieliński zatańczył z piłką i przeciwnikami na linii pola karnego. Gol nie został uznany, bo Lorenzo Insigne stanął w nieodpowiednim miejscu i absorbował uwagę bramkarza rywali. Napastnik był na spalonym.

Zdaniem włoskich mediów Zieliński był jednym z najlepszych zawodników SSC Napoli. Od redakcji calciomercato.it dostał "siódemkę" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" oznacza występ poniżej krytyki, a "dziesiątka" klasę światową. "Kiedy gra, tak jak z Benevento, to jest to wartość dodana dla zespołu.

Od portalu tuttonapoli.net Polak otrzymał notę 6,5. "Daje jakość w grze Napoli. Uruchamiał Insigne i Ghoulama jak za czasów najlepszej formy. Miałby piękną bramkę, ale Insigne stanął w złym miejscu" - ocenił włoski serwis.

Taką samą notę dały też calcionapoli24.it i arenapoli.it. Z kolei "Il Messaggero" oceniło występ Polaka na "szóstkę". W uzasadnieniu za każdym razem zwracano uwagę na bramkę, która nie została uznana.