Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejna odsłona konfliktu Lewandowski - Kucharski. Biegli wydali ważną opinię

W sporze między Cezarym Kucharskim i Robertem Lewandowskim sporną kwestią było, czy padły słowa o "20 mln euro", jakie menedżer miał zażądać od piłkarza. Już wiadomo, jak było.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Tullio Puglia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Informowaliśmy, że prokuratura przejęła elektroniczny sprzęt należący do Roberta Lewandowskiego (więcej tutaj >>). To efekt konfliktu między piłkarzem a jego byłym menedżerem, Cezarym Kucharskim. Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie kierowania gróźb karalnych pod adresem napastnika reprezentacji Polski (więcej tutaj >>). W efekcie w październiku 2020 roku Kucharski został nawet zatrzymany.

W październiku 2020 "Rzeczpospolita" ujawniła nagrania rozmów między Kucharskim i Lewandowskim. Ze słów miało wynikać, że Kucharski podobno szantażował piłkarza Bayernu. Biegli z zakresu informatyki zanalizowali sprzęt z nagraniami i - jak donosi "Rzeczpospolita" - orzekli, że nagrania są autentyczne. To na nich padają słynne słowa o "20 mln euro za spokój" skierowane do Roberta Lewandowskiego.

- Biegły z zakresu informatyki i teleinformatyki przeanalizował dane na zabezpieczonych od pokrzywdzonego (czterech) telefonach komórkowych oraz laptopie. Z ustaleń biegłego wynika, że nagrania rozmów, których oględzin dokonał prokurator na początkowym etapie śledztwa, są identyczne z materiałami zapisanymi w pamięciach przebadanych telefonów - powiedział dla "Rzeczpospolitej" prokurator Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to może być rekord świata. Co on zrobił przy wyrzucie z autu?!

Dodał, że według opinii biegłego treści rozmów nie zostały poddane jakimkolwiek modyfikacjom. Obrońcy Kucharskiego podważali autentyczność nagrań, bowiem ich zdaniem słowa zostały wyjęte z kontekstu. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", różnice między nagraniami z telefonu i nośnika USB wynikają z różnic technicznych między dwoma urządzeniami.

Śledczy wciąż badają telefon Lewandowskiego, aby dowiedzieć się, jaką rolę w sprawie odegrał niemiecki dziennikarz Rafael B. Prokuratura chce się dowiedzieć, czy to on podsunął pomysł, aby zażądać 20 mln euro od Lewandowskiego w zamian za milczenie w sprawie rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych.

Na nagraniach z rozmowy między Kucharskim i Lewandowskim słychać, że ten pierwszy chce dostać od piłkarza 20 mln euro i słowa "czuję, że tyle jest wart twój spokój". Kiedy Lewandowski pyta, za co chce te pieniądze, Kucharski oznajmił, że "za to, że będę krył do końca życia, że jesteście ty i żona oszustami podatkowymi".

CZYTAJ TAKŻE Lewandowski i Kucharski walczą w sądzie. Mecenas piłkarza mówi o niezrozumiałym fakcie

CZYTAJ TAKŻE Listkiewicz zareagował na spór Kucharskiego z Lewandowskim. "Zostałem zbesztany"

Oglądaj Bundesligę NA ŻYWO w WP Pilot!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (21)
 • henryabor Zgłoś komentarz
  Głównym podłożem i niejako kanwą tzw. konfliktu interesów /czyt. doniesienia Lessiego/, jest po prostu zwykłe, genetycznie dopisane skąpstwo Lessiego i jego Niuni. Czyli-Kucharz, zero
  Czytaj całość
  złotych, zero euro, bo wszystko ma być dla mnie! Bowiem mgr wuefologii nie może pojąć treści żadnej umowy, z tytułu której ma odprowadzać komukolwiek jakąkolwiek część zarobionej kasy. Choć przecież oczywistym faktem jest, że dzisiejsza pozycja Lessiego w dużym stopniu bazuje na wcześniej podejmowanych trafnych decyzjach i poczynaniach Kucharza.
  • henryabor Zgłoś komentarz
   Najistotniejszą sprawą w kwestii podnoszonych zarzutów jest ustalenie, czy Kucharzowi należała się jakakolwiek kasa z tytułu wcześniej spisanych umów? Których treści mgr wuefologii
   Czytaj całość
   nie był w stanie pojąć. Jeśli tak, nie może być mowy o szantażu!
   • Awacs Zgłoś komentarz
    Kucharski jak nie da sie nic od lewego wywalczyc to sprobuj u Igi tenisistki (ostatnio tez duzo zarobila)
    • Poot Zgłoś komentarz
     @HR_Sparta: A niby dlaczego ma sprawę intersować się niemiecki fiskus, skoro firma jest Polska, zarejestrowananw Polsce? Sprawa druga. Dlaczego urząd podatkowy ma interesować się żoną
     Czytaj całość
     Lewandowskiego? Przecież ona z firmą ma tyle wspólnego co ty albo ja. Oto jak powstają niedomówienia. Nikt w polskich mediach nie zrobił przetłumaczenia z artykułów, które drukowali niemcy. W pierwszym artykule była głównie mowa o podatkach i jako dowód przedstawiono fotokopie.... przelewów bankowych z roku 2010. Redaktorzy serwisu wp dwoili się i troili pisząc artykuły na ten temat, które głównie opierając się na tekstach niemieckich czasopism portali, które ''rzucali" na translatora i... wychodził przysłowiowy groch z kapustą. Fakty się nie liczyły. Najważniejsze, że były sensacyjne informacje. Abstrachując. Jestem pewien, że Kucharski się przeliczył. Reklamy sobie i swojej agencji na pewno nie zrobił. Wątpię czy zdecydował by się jeszcze raz na taką zagrywkę. No ale posuchał innego ''polaka'' Buschmanna a ten go wypuścił w maliny. Teraz Buschmann i redakcja der Spiegel zasłaniają się ''tajemnicą'' zawodową. W przypadku oczyszczenia Lewandowskiego z zarzutów, skierowałbym sprawę do sądu niemieckiego przeciwko redakcji der Spiegel i Buschmannowi. To nie pierwsza jego (Buschmann) taka sprawa gdzie ''oczernia ludzi''. Ale to już inny temat.
     • HR_Sparta Zgłoś komentarz
      No to przyjdzie Kucharskiemu siedzieć za szantaż. Pytanie tylko gdzie? W Niemczech czy w Polsce? To czy Robert L. z żoną oszukiwali na podatkach, to się dopiero okaże i prawdopodobnie
      Czytaj całość
      będzie przedmiotem postępowania i polskich, i niemieckich organów podatkowych. Ale to odrębna sprawa. Jako manager Kucharski jest skończony na zawsze. Podstawą w tym biznesie jest reputacja, a Kucharski nie dość, że ją stracił, to zyskał dodatkowego garba wizerunkowego. Teraz to może być tylko kucharzem.
      • Jola i Ewa Zgłoś komentarz
       No i nasz kryształ penkł...szkoda, asz trudno uwieżyć.
       • lipa_ml Zgłoś komentarz
        To czy Lewandowski oszukiwał to jedno ale bez znaczenia czy oszukiwał czy nie Kucharski powinien beknąć za szantaż .
        • JS2015 Zgłoś komentarz
         Cały czas nie wiemy czy zarzuty są zasadne merytorycznie w kwestii podatków. W prozie życia jest tak, jak rzuca się g. to ono śmierdzi i smród przylepia się na długo. Teoretycznie
         Czytaj całość
         rzecz biorąc ..a co będzie jak udowodnią jakieś nieprawidłowości!? Będzie wtedy c.d. tradycji ..Polak załatwił Polaka i c.d. dowcipów o.."uczciwości narodowej Polaków"!?:) Mam nadzieję, że widoczna pazerność jednej strony to tylko pomówienia. Czekamy na koniec sporu.
         • JS2015 Zgłoś komentarz
          Tak czy owak przykre to bo to głośny medialnie spór na linii Polak-Polak. Polak potrafi:(:)
          • 1939 wrzesien Zgłoś komentarz
           Kucharski to dupek gral w b. slabej polskiej lidze i klubie (wszystkie polske sa slabe oczywiscie) i skonczyl jak gral jako cienias i jak zwykle szwab niemiec mieszal w tym lapy.Lewy daje
           Czytaj całość
           wszystko dla tej ligi a polak i niemiec nuz w plecy jak zawsze
           • jahu61 Zgłoś komentarz
            Skończył beznadziejnie, kto chciałby z tak podstępnym typem pracować. Kucharski już jest wolny od zleceń
            • Adela Rozen Zgłoś komentarz
             Tam gdzie duże pieniądze tam najwięcej machlojek...
             • ZK590 Zgłoś komentarz
              Polak drugiego Polaka utopi w łyżce za pieniądze.
              Zobacz więcej komentarzy (2)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×