PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków podskoczyła. Zobacz tabelę

20. kolejka PKO Ekstraklasy nie rozpoczęła się obiecująco. Wisła Kraków zremisowała bezbramkowo z Górnikiem Zabrze. Punkt pozwolił gospodarzom przesunąć się do górnej połowy tabeli.
Yaw Yeboah i Luis Mata PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Yaw Yeboah i Luis Mata

Dobrze dysponowana drużyna Petera Hyballi przystąpiła do pojedynku z Górnikiem Zabrze po czterech meczach bez porażki, w tym trzech zwycięstwach. W pierwszej połowie na boisku lepiej prezentowali się jednak piłkarze z województwa śląskiego i to oni mieli lepsze szanse na otwarcie wyniku.

Górnik zamierzał w Krakowie poprawić się po dwóch porażkach poniesionych na koniec lutego. Marnował jednak swoje szanse na zdobycie prowadzenia i pozostawiał Wiślakom możliwość odniesienia zwycięstwa. Przez całe spotkanie obu klubom zabrakło jednak sposobu na zmianę wyniku 0:0.

Tylko Wiślakom punkt za remis dał awans w tabeli. Przesunęli się z 10. miejsca na ósme. Górnik pozostaje szósty.

Liderem PKO Ekstraklasy jest Legia Warszawa, której najbliższym przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław. Drużyna Czesława Michniewicza pozostanie na szczycie tabeli niezależnie od wyników w 20. kolejce, ponieważ ma cztery punkty przewagi nad Pogonią Szczecin i pięć nad Rakowem Częstochowa. Nieźle zapowiada się w niedzielę starcie wicelidera Pogoni z Lechem Poznań.