Marco Reus oskarża sędziego po Der Klassiker. "Dla Bayernu na pewno by gwizdnął"

Wyraźnie wściekły po hicie Bundesligi jest piłkarz Borussii Dortmund - Marco Reus. Niemiecki pomocnik uważa, że sędzia nie powinien uznać trzeciej bramki dla Bayernu Monachium.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Marco Reus PAP/EPA / GUENTER SCHIFFMANN / Na zdjęciu: Marco Reus
Tegoroczny Der Klassiker wyśmienicie zaczął się dla Borussii Dortmund , która po 9 minutach prowadziła 2:0 za sprawą dwóch goli Erlinga Haalanda. Jeszcze przed przerwą Robert Lewandowski doprowadził do wyrównania, a o zwycięstwie Bayernu Monachium przesądziła sama końcówka spotkania.

W 88. minucie gola na 3:2 dla gospodarzy zdobył Leon Goretzka i właśnie do tej sytuacji największe pretensje mają przedstawiciele BVB. Tuż przed bramką Emre Can upadł po starciu z Joshuą Kimmichem, sędzia nie przerwał gry, a Bayern skutecznie wykończył kontrę. - Dla mnie to wyraźny faul - nie ukrywał na konferencji pomeczowej trener Borussii, Edin Terzić.

Jeszcze dalej poszedł piłkarz gości, Marco Reus, który oskarżył sędziego o stronniczość - Przed golem na 3:2 był czysty faul. Gdyby to było po drugiej stronie, sędzia na pewno gwizdnąłby dla Bayernu. Po prostu tak jest - dodał pomocnik BVB.

Zupełnie inaczej na tę sytuację patrzy zawodnik Bayernu - Thomas Mueller. Dla Niemca była to ostra, ale czysta walka o piłkę. - Myślę, że obaj biegli na piłkę swoimi ciałami. W tym meczu było wiele intensywnych pojedynków i nie sądzę, abyśmy chcieli, by kończyły się one faulami. Tam nie było też faulu przeciwko nam. Taki sposób prowadzenia meczów piłkarskich bardzo mi się podoba - chwalił sędziego Mueller.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu 4:2 (więcej o spotkaniu TUTAJ). Wynik meczu ustalił Lewandowski, który skompletował hat-tricka.